امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102537
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نخستین نشست هم اندیشی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های ...

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نخستین نشست هم اندیشی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام اظهار داشت: طی دو سال اخیر دو وظیفه «سیاست‌های مشورتی» و «نظارت» به ماموریت‌های دبیرخانه اضافه شده که فلسفه این هم اندیشی ارائه راهکار برای حسن اجرای این دو وظیفه جدید است.

وی ادامه داد: فرق سیاست‌های مشورتی و پیشنهادی در آن است که سیاست‌های مشورتی از بالا به مجمع ارجاع می‌شود ولی سیاست‌های پیشنهادی از مجمع خدمت رهبری ارائه خواهد شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در سیاست‌های مشورتی ایده‌ای مطرح می‌شود و بر اساس کمیته‌ای باهمکاری دفتر مقام معظم رهبری و دبیرخانه مجمع تشکیل شده و سپس به مقام معظم رهبری پیشنهاد می‌شود.

رضایی باتوجه به اضافه شدن این دو وظیفه جدید به مجموعه وظایف دبیرخانه افزود: کمیسیون‌ها باید چند وظیفه‌ای شوند، لذا برنامه ریزی در کمیسیون‌ها و کمیته‌ها باید تغییر کند که تفاوت عمده و اساسی این فعالیت‌ها با گذشته در بحث زمان و سرعت عمل است و باید در زمان کوتاه مقرر پاسخگو باشند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین گفت: برای ارزیابی گزارش‌ها به دو نوع شاخص انحراف و انطباق و شاخص هدف نیاز داریم، اولی انحرافات و دومی میزان تحقق را اندازه‌گیری می‌کند.

وی در این باره افزود: حسن این کار استفاده از کارشناسان صاحب نظر و مشهور کشور است.

رضایی در پایان گفت: برای تسریع در امور، همزمان که طرح‌ها و لوایح به کمیسیون نظارت می‌آید، این امور باید باتوجه به نوع فعالیت به کمیسیون‌ها ارجاع شود که برای این امر مرکز ارزیابی راهبردی را راه‌اندازی کرده‌ایم که با مشارکت مرکز مطالعات استراتژیک و شورای راهبردی نظارت همکاری کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها