امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102543
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
امیر خجسته نماینده مردم همدان و رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با ...

امیر خجسته نماینده مردم همدان و رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: بررسی افزایش تعداد 20 نماینده به تعداد نمایندگان مجلس و اصلاح جداول حوزه‌های انتخابیه در دستور کار امروز کمیسیون شوراها قرار داشت.

وی افزود: این طرح از جمله طرح‌های مهم و حساس مجلس در دوره نهم به شمار می‌رود و کمیسیون با تشکیل کمیته‌های تخصصی کوشیده است تا با تدوین شاخص‌های واقع‌بینانه شرایطی فراهم آورد که علاوه بر اصلاح جداول حوزه انتخابیه،‌ صرفه و صلاح مردم شریف در مناطق مختلف، به خصوص مناطق محروم دیده شود.

رئیس کمیسیون امور شوراها در ادامه با اشاره به شاخص‌های موجود تصریح کرد: طبق نظر کمیسیون مقرر شده تا عوامل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و قومی در کنار عوامل جمعیتی و مساحت مد نظر قرار گیرند.

وی درباره مصوبات جلسه امروز کمیسیون تأکید کرد: طبق نظر کمیسیون، وضعیت افزایش نمایندگان در استان‌های کرمانشاه، فارس و آذربایجان شرقی و یزد بررسی و مقرر شد به هر کدام از این استان‌ها یک نماینده مستقل تعلق گیرد، همچنین مقرر شد تا اعضای کمیسیون در آینده‌ای نزدیک به استان یزد مراجعه و با اعضای شوراهای شهر و روستا و مردم شریف یزد و روستاهای تابعه دیدار داشته باشند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار