امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102549
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در تشریح جزئیات جلسه امروز این

قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در تشریح جزئیات جلسه امروز این کمیسیون گفت: در مورد دغدغه‌های مربوط به کاهش سهمیه پذیرش دانشجویان علوم پزشکی تبادل‌نظر صورت گرفت.

وی به اعلام تنفر ۲ تن از اعضای کمیسیون که در زمره اقلیت‌های دینی هستند از اقدامات داعش اشاره و در ادامه اظهار کرد: در مورد تحولات نامناسب در آموزش و پرورش که بعضاً تا مدیران مدارس نیز پیش رفته است از سوی اعضا نگرانی‌هایی ابراز و خاطرنشان شد که نباید بحث‌های تخصصی کار خود را به گرایش‌های سیاسی بدهد.

جعفری به موضوع رؤسای دانشگاه‌های سیستان، اردبیل و کرمان به عنوان سه دانشگاه مادر اشاره کرد و گفت: نهایتاً مسئولان وزارت علوم نیز که در جلسه حضور داشتند نکاتی مطرح کردند از جمله اینکه امسال 1296 میلیارد تومان کسری بودجه دانشگاه‌هاست.

وی اضافه کرد: در مورد طرح تجهیز دانشگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها از قِبَل طرف چینی صحبت به میان آمد و پیشنهادی از سوی دکتر امید مبنی بر کمک گرفتن از خیرین دانشگاه‌ساز مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش گفت: آقای امید بیان کرد که اکنون 11 بنیاد خیریه در 11 استان ثبت شده است و 20 بنیاد دیگر در حال ثبت است که می‌توان آنها را در پروژه‌های نیمه‌تمام دانشگاهی مشارکت داد به صورتی که با اخذ وام از بانک‌ها و بر عهده گرفتن پرداخت سود آنها از سوی دولت این امر را به پیش برد.

وی اعلام نگرانی وزارت علوم از هزینه‌های بالای انرژی به میزان 20 درصد و یارانه غذا به میزان 15 درصد را بخش دیگری از محتوای جلسه امروز کمیسیون آموزش برشمرد و گفت: وزارت علوم نسبت به عدم مشارکت در تصویب بودجه خود گله‌مند است.

جعفری در پایان از پیشنهاد تدوین طرحی برای اعزام دانشجویان در طول دوره دانشجویی خود به حرم رضوی و اردوی راهیان نور خبر داد و گفت: در مورد طرح منطقه‌بندی پذیرش دانشجو نیز مباحثی مطرح شد و مقرر شد وزارت علوم اگر برنامه‌ای دارد در قالب لایحه به مجلس ارائه دهد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها