امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102550
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «گریداس سیساس» نایب رئیس مجلس لیتوانی و «مجیسلواس زاسچیورینسکاس» رئیس گروه دوستی-پارلمانی

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «گریداس سیساس» نایب رئیس مجلس لیتوانی و «مجیسلواس زاسچیورینسکاس» رئیس گروه دوستی-پارلمانی لیتوانی–ایران و هیأت همراه پیش از ظهر امروز به طور جداگانه با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

بروجردی در ابتدای این دیدار با تأکید بر اهمیت تبادل هیأت‌های سیاسی و پارلمانی میان ایران و لیتوانی گفت: گسترش مناسبات پارلمانی نقش بسزایی در توسعه ارتباطات و همکاری کشورها دارد.

وی افزود: دیپلماسی پارلمانی عاملی مهم در تعمیق روابط در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و صنعتی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کشتار مردم مظلوم غزه توسط رژیم صهیونیستی تصریح کرد: هیچ واقعه‌ای در نیم قرن اخیر به اندازه کشتار کودکان غزه توسط رژیم صهیونیستی قلب مردم جهان را جریحه‌دار نکرده است.

وی همچنین یادآور شد: حمایت‌های تأسف‌بار آمریکا از رژیم صهیونیستی و عمل نکردن سازمان ملل به وظایف خود باعث تداوم کشتار مردم مظلوم غزه توسط این رژیم خونخوار شده است.

بروجردی در ادامه با اشاره به افزایش اقدامات تروریستی در منطقه گفت: نقش آمریکا در ایجاد بحران در خاورمیانه غیرقابل انکار است و اشتباه راهبردی غرب در حمایت از تروریست‌ها در سوریه باعث وقوع تحولات تروریستی در عراق و لبنان است.

وی در پایان بر لزوم استفاده از فرصت‌های موجود برای گسترش همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای ایران و لیتوانی تأکید کرد.

«گریداس سیساس» نایب رئیس مجلس لیتوانی نیز در ادامه این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان گفت: فرصت سفر به ایران موجب آشنایی نزدیک با واقعیت‌های جامعه ایرانی و فهم اخبار مغرضانه دروغینی است که در غرب علیه جمهوری اسلامی جریان دارد و در بازگشت به کشورم این حقایق را برای مردم لیتوانی بازگو می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: دولت و مجلس لیتوانی از روند توسعه مناسبات با ایران در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و پارلمانی استقبال می‌کند.

همچنین در ادامه این دیدار «مجیسلواس زاسچیورینسکاس» رئیس گروه دوستی-پارلمانی لیتوانی و ایران نیز با اشاره به اهمیت ارتباطات پارلمانی تصریح کرد: گسترش همکاری‌های 2 کشور در عرصه‌های مختلف در گرو آشنایی هر چه بیشتر نمایندگان 2 ملت است.

وی در پایان این دیدار خواستار افزایش مشورت و رایزنی میان مسئولان 2 کشور در مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و جهانی شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها