امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102551
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به جلسه امروز ...

عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون لایحه کاهش ساعت کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص بررسی و کار تصویب آن در کمیسیون به پایان رسید.

وی افزود: براساس این لایحه ساعت کار کارکنان زن شاغل اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی در بخش دولتی که موظف به 44 ساعت کار در هفته بودند و دارای معلولیت شدید بوده و یا دارای فرزند یا همسر دارای معلولیت شدید و یا بیماری صعب‌العلاج بوده و یا سرپرست خانوار هستند به 36 ساعت کار کاهش پیدا می‌کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: در مراکز خصوصی نیز این کاهش ساعت کار با درخواست متقاضی و تأیید مراجع ذیصلاح دریافت حقوق و مزایای 44 ساعت کار در هفته انجام می‌شود.

عزیزی خاطرنشان کرد: بر اساس تبصره یک این لایحه کارفرمایان بخش غیردولتی از اعمال تخصیص پلکانی و تأمین بخشی از حق بیمه سهم کارفرما برخوردار می‌شوند همچنین بر اساس تبصره دو این لایحه کسانی که بر اساس سایر مقررات از امتیاز ساعت کار بهره‌مندند تا مادامی که از سایر مقررات کاهش ساعت کار استفاده می‌کنند از شمول این قانون مستثنی خواهند بود.

وی افزود: براساس لایحه مشمولین استفاده از این قانون به طور همزمان شرایط استفاده از این قانون مرخصی شیردهی را داشته باشند و یا همزمان از شرایط مختلف و مصرح در قانون برخوردار باشند حق انتخاب یکی از امتیازات پیش‌بینی شده را دارند و بر اساس تبصره 4 آن در دوران استفاده از این قانون و به دلیل برخورداری از این امتیاز حق هر گونه اخراج و جابجایی و استخدام جایگزین در راستای تأمین امنیت شغلی مشمولین این قانون ممنوع است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همچنین در جلسه امروز طرح الحاقیه تبصره به قانون گزینش معلمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و کار بررسی و تصویب این طرح در جلسه بعدی کمیسیون به پایان خواهند رسید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها