امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102563
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار امروز در نشست خبری که در محل پارک پردیسان برگزار شد، با اشاره به تعامل ایجاد شده میان محیط زیست و قوه ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار امروز در نشست خبری که در محل پارک پردیسان برگزار شد، با اشاره به تعامل ایجاد شده میان محیط زیست و قوه قضائیه کشور، اظهار داشت: محیط زیست کشور در شرایط ویژه‌ای قرار دارد که نیازمند توجه بیشتر است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بر افزایش این تعامل ابراز امیدواری کرد و بیان داشت: امیدواریم هرچه زودتر شاهد راه اندازی شعبه‌های تخصصی رسیدگی به جرایم زیست محیطی باشیم.

وی گسترش مناطق حفاظت شده را از جمله سیاست‌های سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرد و بیان داشت:  این امر در زمینه مقابله با تغییر کاربری‌ها است زیرا از این طریق می‌توان از سو استفاده‌های بسیاری در عرصه تصرف زمین، از بین بردن جنگل‌ها و تالاب‌ها جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه نمی‌توان ادعا کرد که مناطق حفاظت شده تحت پوشش سازمان محیط زیست اصلا مورد تجاوز قرار نگرفته است، ادامه داد: به دلیل نظارت بر این مناطق و برنامه‌هایی که برای حفاظت از آنها تهیه و تدوین شده است، دست سودجویان را کوتاه خواهد کرد.

رئیس سازمان محیط زیست در ادامه بیان داشت: برای این منظور با قوه قضائیه و نیروهای مسلح تعامل زیادی داریم و کارگروه مشترکی بین سازمان حفاظت محیط زیست و نیروهای مسلح ایجاد شده است.

وی با اشاره به افزایش جرایم زیست محیطی ابراز داشت: برای حفاظت از گونه‌‌های جانوری افزایش جرایم زیست محیطی را در دستور کار داریم که این امر هم‌اکنون در حال بررسی در شورای عالی محیط زیست.

وی بر ضرورت بازنگری قانون شکار در کشور تاکید و بیان داشت: متوقف کردن موقتی شکار در بازنگری قانون شکار دیده شده است.

رئیس سازمان محیط زیست ادامه داد: جاده‌ای که از میان پارک ملی گلستان می‌گذرد سالانه خسارات زیادی را به حیات وحش منطقه وارد می‌کند از این رو با وزارت راه مسکن و شهرسازی تعامل کرده‌ایم و اکنون وزیر راه اعلام کرد در حال پیگیری برای احداث جاده جایگزین هستند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار