امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102571
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مراحل امداد رسانی در صحنه سقوط هواپیمای سقوط ایران 140 سپاهان‌ایر با 48 سرنشین که صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مراحل امداد رسانی در صحنه سقوط هواپیمای سقوط ایران 140 سپاهان‌ایر با 48 سرنشین که صبح امروز در مسیر تهران - طبس در حدود کیلومتر 5 جاده مخصوص کرج اطراف خیابان شیشه مینا و شهرک آزادی ، امداد رسانان و کارشناسان اورژانس و هلال احمر در صحنه حاضر شده و به خدمت رسانی مشغول شدند.

در این بین یک کارگر راننده لیفتراک از شرکت شیشه سازی مینا احساس تکلیف کرده و به صورت خودجوش و داوطلبانه با دستگاه لیفتراک در صحنه حاضر شده و به جابه جایی دیوارهای بتنی پرداخت، اما خود لیفتراک دچار مشکل شد و نیاز به امداد پیدا کرد و بعد از نیم ساعت از صحنه خارج شد.

این در حالی است که مسئولان مرتب از آمادگی کامل برای امدادرسانی در شرایط بحرانی مانند زلزله و یا آتش سوزی و سایر حوادث خبر می‌دهند، اما تا اتفاق واقعی مانند اتش سوزی در خیابان جمهوری و فوت دو کارگر و عدم توانایی آتش نشانی در نجات آنها و یا مورد امروز سقوط هواپیما نشان از ضعف امداد رسانی دارد.

 

 

امداد رسانی با لیفتراک در صحنه سقوط هواپیمااز دیگر مسایل این حادثه ناهماهنگی در اطلاع‌رسانی بود که آمارهای متفاوت از تعداد جان باختگان و مجروحان حادثه سقوط هواپیما د تهران در رسانه‌های جمعی از نشانه‌های این نا هماهنگی در اطلاع‌رسانی است.

حتی خبرنگار واحد مرکزی خبر و شبکه خبر هم در صحنه حاضر شده بر اساس آنچه از سیما پخش شد، فقط از یک شاهد عینی و مشاهدات خود و نقل قولهای غیر مستقیم در گزارش استفاده کرد و هیچ مقام رسمی حاضر به پاسخ گویی نشده بود.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها