امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۵:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102580
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علیرضا جهانگیریان با حضور در بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری اظهار داشت: طبق اطلاعاتی که به دست آوردیم یکی ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علیرضا جهانگیریان با حضور در بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری اظهار داشت: طبق اطلاعاتی که به دست آوردیم یکی از موتورهای هواپیما دچار اشکال شده است. ارتفاع پرواز کم بود و قاعده این است که در صورتی که یک موتور از دست داده شود هواپیما می‌تواند به زمین نشسته یا پرواز ادامه پیدا کند.

وی افزود: باید این مسئله بررسی شود که چرا هواپیما نتوانسته به زمین بنشیند. البته ارتفاع کم یکی از دلایل این موضوع است که نیاز به بررسی دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: جعبه سیاه هواپیما پیدا شده و در هواپیمای کشوری در حال بررسی است که می‌توان علت اصلی سقوط را ارزیابی کرد.

وی ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که یک علت اصلی و علت‌های فرعی دیگر وجود دارد که در کارگروه‌های 11 گانه طبق قانون از بعد نیروی انسانی و فنی بررسی می‌شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور گفت:‌ به هموطنان اطمینان می‌دهیم با دقت و در اسرع وقت موضوع را بررسی کنیم.

وی اظهار داشت: امیدواریم با رعایت استانداردها دیگر شاهد این حوادث نباشیم.

جهانگیریان در پاسخ به این سؤال که برآورد سازمان هوایی کشور از خسارات وارده چقدر است، گفت: قاعدتاً خسارت جانی از نظر ما تخمینی ندارد زیرا جان شهروندان برای ما و دولت مهم است. ابعاد خسارات جانی بیشتر از دیگر خسارات بوده است.

وی افزود: خوشبختانه هواپیما بر روی زمین خساراتی ایجاد نکرده است و خسارت غیر جانی مربوط به خود هواپیما است.

معان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: امروز در جلسه هیئت دولت رئیس جمهور دستور داد تا وزارت بهداشت پیگیر موضوع باشد همچنین طبق مقررات مسئولیتی نیز بر عهده شرکت هواپیمایی است.

وی گفت: نخواهیم گذاشت مصدومان از بابت کمبود امکانات دچار مشکل شوند اگر جعبه سیاه صدمه قابل توجهی ندیده باشد ظرف چند روز آینده اطلاعات آن پیاده می‌شود اما چنانچه صدمه جدی دیده باشد از متخصصان اوکراینی دعوت می‌شود تا به بررسی این موضوع بپردازند.

جهانگیریان ادامه داد: از شرکت سازنده اوکراینی خواسته‌ایم تا به ایران بیاید اگر لازم باشد جعبه سیاه به اوکراین می‌‌رود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: کاپیتان پرواز استاد خلبان بوده است و نزدیک به 2 هزار ساعت با این هواپیما پرواز کرده بود.

وی درباره شائبه نقص فنی هواپیما اظهار داشت: این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد این هواپیما ساخت 2008 بوده و تنها 5 سال از ساخت آن می‌گذرد. این هواپیما صبح از اصفهان حرکت کرده، در تهران فرود آمده و در روزهای گذشته نیز مشکلی به لحاظ فنی نداشته. است

رئیس سازمان هواپیمایی کشور گفت: البته مدارک و شواهد را بررسی می‌کنیم و از هیچ کاری کوتاهی نمی‌گذریم شواهد نشان می‌دهد که عملیات پرواز طبق ضوابط بوده است.

وی خاطرنشان کرد: تمام هواپیماها برای پرواز حتی با یک موتور طراحی می‌شوند بنابراین از دست رفتن یک موتور نمی‌تواند عامل سقوط هواپیما باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار