امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102589
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، ژنرال «امیلیا زاپاتا» یکی از مهمترین چهره‌های انقلابی مکزیک به شمار رفته که 10 آوریل سال 1919 ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، ژنرال «امیلیا زاپاتا» یکی از مهمترین چهره‌های انقلابی مکزیک به شمار رفته که 10 آوریل سال 1919 توسط گروه مخالفانش در ایالت «مورلس» مکزیک به قتل رسید.

خبرگزاری «نوتیمکس» در این خصوص نوشت: مقامات محلی و فدرال مکزیک صد و سی و پنجمین سالگرد تولد این قهرمان برجسته را گرامی داشته و یاد او را زنده نگه داشتند.

این مراسم بزرگداشت بر سر بنای یادبود وی در جنوب شهر «مکزیکو سیتی» پایتخت مکزیک با حضور فرزندان «زاپاتا» و تزئیناتی مانند تاج‌های گل انجام شد.

«مائنو امیلیا نومالدونا زاپاتا» نوه بزرگ «امیلیانو زاپاتا» در طول این مراسم اعلام کرد که مبارزه‌های انقلابی توسط ملت و گروه‌های اجتماعی کشور همچنان ادامه خواهد داشت.

«زاپاتا» در 8 آگوست سال 1879 در ایالت «مورلوس» واقع در جنوب مکزیک متولد شده و از همان ابتدای جوانی نسبت به مشکلات و ناعدالتی‌های اجتماعی دوران خود خاموش نمانده و علیه آن‌ها اعتراض می‌کرد.

وی مدتی به عنوان یکی از رهبران ارتش آزادی‌بخش محلی مکزیک بود که پس از رد یک موقعیت در دولت «فرانسیسکو مادرو» رئیس جمهور آن زمان شهرت بسیاری پیدا کرد.

وی در آوریل سال 1919 در ایالت «مورلس» مکزیک به دستور «ونوستیانو کارآنسا» رئیس جمهور وقت به قتل رسید.

به گزارش فارس، «زاپاتا» که مؤسس ارتش آزادی‌بخش ملی «زاپاتیستا» در ژانویه 1994 می‌باشد که به عنوان یکی از معروفترین چهره‌های جنبش‌های انقلابی آمریکای لاتین نیز به شمار می‌رود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها