امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102595
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 31
بنا به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از پایگاه خبری «السبیل» اردن، یک بخشنامه دولتی مصر که در نوع خود سندی بر رفتار کنونی دولت ...

بنا به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از پایگاه خبری «السبیل» اردن، یک بخشنامه دولتی مصر که در نوع خود سندی بر رفتار کنونی دولت مصر در قبال مردم غزه است، شان می‌دهد که دولت عبدالفتاح السیسی برای ورود مواد غذایی و دارویی و کمک‌های امدادی به غزه شروطی سخت گذاشته است.

این شروط سخت در حالی بر سر تیم‌های امدادرسان گذاشته شده است که هم اکنون تنها راه سازمان یافته برای رساندن کمک‌ها و نیروهای امداد رسانی به نوار غزه، گذرگاه رفح در مرز مشترک مصر با غزه در رفح است.

وزارت خارجه مصر با صدور بخشنامه‌ای از همه تیم‌های امدادرسان خواسته است که قبل از وارد کردن کالاها و کمک‌های خود، درخواست رسمی از وزات خارجه کشور خود ارائه کنند که بر مبنای این درخواست، محموله کمک‌های کاملا بازرسی شود.

همچنین دولت مصر، فرودگاه اسماعیلیه و بندر پورت سعید را برای حمل و نقل کمک های پزشکی و غذایی مشخص کرده است که در این بین از ورود مواد ساختمانسازی، سیلندرهای گازی، کمک های مالی و منازل آماده، برای فرستادن به مردم غزه جلوگیری کردند.

با این حال «سعیده بن حبیلس» رئیس سازمان هلال احمر الجزائر، در کنفرانس خبری که در پایتخت الجزائر تشکیل شد، گفت: «مقامات مصری  از هلال احمر درخواست الصاق برچسب کشور مصر در کنار برچسب سازمان های محلی و کمک رسانی بر روی همه  مواد ارسالی به سوی نوارغزه کرد».

وی با اشاره به سختگیریها و شرط گذاریهای مصر در رابطه با ارسال کمک های خون‌رسانی به مردم نوار غزه از طرف کشور الجزائر، این موضعگیری مقامات مصری را باعث لغو این امداد رسانی دانست.

پیش از این هم، امروز یکشنبه پایگاه خبری واللا اسرائیل فاش کرد که مشکل اصلی در برابر آتش‌بس موضع سخت دولت مصر در برابر حماس است نه مشکل اسرائیل با حماس.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها