امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102604
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 144
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «یاعکوف عامیدرور» مشاور امنیت داخلی سابق نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی می‌گوید تل‌آویو ممکن است مجبور به شاغل

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «یاعکوف عامیدرور» مشاور امنیت داخلی سابق نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی می‌گوید تل‌آویو ممکن است مجبور به شاغل بخش‌‌هایی از غزه شود.

عامیدرور که روز یکشنبه در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: کابینه این رژیم باید تا «ظرف چند روز» در مورد اشغال مجدد بخش‌هایی از نوار غزه، از جمله شهر غزه تصمیم‌گیری کند.

وی با بیان اینکه افکار عمومی اسرائیلی‌ها برای حمله زمینی گسترده به نوار غزه و اشغال بخش‌هایی از آن آماده است، گفت: «اکنون اشغال مجدد غزه قوی‌تر از هر زمان دیگری روی میز است.»

اظهارات عامیدرور یک هفته پس از آن عنوان می‌شود که ارتش این رژیم نیروهای زمینی خود را با برجا گذاشتن تلفات و خسارات سنگین، از نوار غزه خارج کرد. دو طول دو هفته حضور نیروهای زمینی ارتش اسرائیل در غزه، دستکم 64 نظامی صهیونیست کشته و بیش از 400 تن زخمی شدند. منابع غیررسمی آمار تلفات صهیونیست‌ها را بیش از 130 نفر اعلام کرده‌اند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: «افکار عمومی اسرائیل بسیار بیشتر از عملیات‌های پیشین در لبنان و غزه برای پرداخت بها، آماده است.»

به نوشته پایگاه تایمز اسرائیل عامیدرور با انتقاد از«ضعف سیستم» تشکیلات خودگردان به رهبری «محمود عباس»، اذعان کرد که اگر بازداشت‌های اسرائیل نبود، اکنون کنترل کرانه باختری نیز در اختیار گروه‌های مقاومت فلسطینی بود.
وی در این مورد گفت: «تشکیلات خودگردان زنده است چون ما اعضای حماس را بازداشت کرده‌ و اجازه نداده‌ایم که آن‌ها آنجا (کرانه باختری) قدرت بگیرند.»

نظرسنجی‌های صورت گرفته در کرانه باختری نشان می‌دهد بعد از آغاز عملیات رژیم‌صهیونیستی علیه نوار غزه، که تاکنون به شهادت حدود 2000 فلسطینی منجر شده، گرایش فلسطینی‌های ساکن کرانه باختری و قدس شرقی به گروه‌های مقاومت افزایش است. عملیات «صخره سخت» یک ماه پیش در حالی آغاز شد که شهادت یک فلسطینی به دست شهرک‌نشینان صهیونیست به آغاز موجی از اعتراضات در کرانه باختری منجر شد که بسیاری آن را آغاز انتفاضه سوم می‌دانستند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها