امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102618
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «رجب طیب اردوغان» بامداد دوشنبه با حضور در جمع هواداران خود در آنکارا به ایراد اولین سخنرانی رسمی خود ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «رجب طیب اردوغان» بامداد دوشنبه با حضور در جمع هواداران خود در آنکارا به ایراد اولین سخنرانی رسمی خود پس از پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری پرداخت.

آقای اردوغان در این سخنرانی با تشکر از مردم ترکیه به دلیل حضور در انتخابات، گفت: «امروز فقط اردوغان پیروز نشد، بلکه دموکراسی پیروز شد، اراده ملت ترکیه پیروز شد. آن‌هایی هم که به من رأی ندادند، پیروز شدند.»

وی افزود: «امروز دوره‌ای را پایان داده و عصر جدیدی را آغاز می‌کنیم. دیگر مانند امروز شکافی میان دولت و ملت وجود نخواهد داشت. امروز تمام موانع میان مردم و کاخ ریاست‌جمهوری حذف شد.»

کمیته عالی انتخابات ترکیه یکشنبه شب اعلام کرد که آقای اردوغان توانسته در اولین انتخابات مستقیم ریاست‌جمهوری، با کسب 51.85درصد آرا به پیروزی برسد. «اکمل الدین احسان اوغلو» اصلی‌ترین رقیب اردوغان توانسته 38.43درصد آرا را به خود اختصاص دهد و «صلاح الدین دمرتاش» تنها 9.72درصد آرا را به دست آورده است.

اردوغان یکشنبه شب پس از اعلام نتایج اولیه و مسجل شدن پیروزی‌اش در انتخابات با حضور در مسجد «ایوب سلطان» استانبول، سخنرانی کوتاه و غیررسمی‌ای را انجام داد. وی در این سخنرانی آرای مردم ترکیه به خود را نشانه «اراده» و خواست مردم این کشور دانست.

رئیس‌جمهور جدید ترکیه که جایگزین «عبدالله گل» می‌شود، در ادامه سخنرانی خود در آنکارا گفت: «امروز ترکیه قدرتمندتر شده و حالا با این انتخاب، اهداف چشم‌انداز 2023 زودتر از موعد در دسترس است.»

وی در بخشی دیگر از سخنرانی خود به اوضاع غزه پرداخت و گفت گروهی از مجروحین حملات اسرائیل به نوار غزه «از همین امشب» برای درمان به ترکیه منتقل می‌شوند.

ترکیه هفته گذشته همزمان با برقراری آتش‌بس در نوار غزه و توقف حملات صهیونیست‌ها، از تصمیم خود برای ایجاد یک مسیر پروازی برای انتقال مجروحین خبر داد. اما این تصمیم تا شب یکشنبه عملی نشده بود. از بامداد دوشنبه آتش‌بس جدیدی در غزه برقرار می‌شود.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها