امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102636
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، مدیریت فرهنگی کشور روز به روز در حال افول است به طوری که با روی کار آمدن دولت جدید که فراهم کردن شرایط مطلوب برای ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، مدیریت فرهنگی کشور روز به روز در حال افول است به طوری که با روی کار آمدن دولت جدید که فراهم کردن شرایط مطلوب برای هنرمندان محور شعارهای تبلیغاتی‌اش بود حال در نخستین سال فعالیت خود مدیران فرهنگی وزارت ارشاد نه‌تنها در این مورد راه را به جایی نبرده‌اند که تبعیض در اقداماتشان دیده می‌شود. مدیرانی که بر این باور هستند که حتی اگر به میز و صندلی خود تکیه بزنند فرهنگ کشور در حوزه‌هایی مثل موسیقی تجسمی و تئاتر در رونق و آرامش غرق است.

این روزها هنرمندان زیادی در انتظار تعداد اجراهایی محدود در تئاتر شهر و دیگر سالن‌های دولتی هستند این در حالی است که کارگردانی غوغاسالار ضمن اجراهای سریالی خود در پایتخت به اراده و نظر خود قیمت بلیت نمایش خود را به‌هر دلیلی از 20 هزار تومان به 40 هزار تومان افزایش داده است . جالب آنجاست که گویی مدیر کل هنرهای نمایشی حتی توان مقابله با این کارگردان موج‌سوار را هم ندارد. این اشتباه در مورد کارگردان نمایش «هیولاخوانی» هم به شکل دیگری صورت گرفت، کارگردانی که حتی ساعت اجرای خود را خودش مشخص کرده و مجموعه تئاتر شهر را از داشتن بلیت میهمان محروم کرده‌است. جای تعجب است در سالی که مقام معظم رهبری تأکید ویژه بر فرهنگ کشور دارند چطور می‌شود مدیرانی ناکارآمد وارد فرهنگ می‌شوند. حال چگونه می‌توان این مدیر در مقابل مشکلات مالی در بررسی آسیب‌های تئاتر و کشف راه‌حل برای برون‌رفت از این مشکلات را پیدا کنیم .اما همین مشکلی به نام مدیرکل هنرهای نمایشی چگونه به مشکل و معضل تبدیل می‌شود.

معاون امور هنری بعد از ماه‌ها با هدایت مهندس کاظمی معاون هنری دوران اصلاحات که این روزها در سایه نشسته اما نقش اصلی را ایفا می‌کند میز ریاست مرکز هنرهای نمایشی را به فردی داد تا شرایط را خود مدیریت کند.

اگرچه اجراهای متعدد توسط هر هنرمند در سالن‌های مختلف تئاتری اتفاقی مثبت تلقی می‌شود اما آیا این امر در مورد همه هنرمندان و یا حتی اکثر آنها صدق می‌کند؟

آیا همه کارگردانانی که در تئاتر شهر اجرا می‌روند می‌توانند نرخ بلیت خود را به هر بهانه‌ای افزایش دهند یا مدیریت بلیت میهمان خود را برعهده بگیرند؟

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها