امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102650
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 52
محمدمهدی خالقی یکی از نویسندگان کتاب «دیالمه» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: کتاب «دیالمه» که دفتر نشر ...

محمدمهدی خالقی یکی از نویسندگان کتاب «دیالمه» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: کتاب «دیالمه» که دفتر نشر معارف آن را منتشر کرده است مؤخره‌ای بر مستند «وحید آقا» است که در دوره دوم جشنواره عمار برگزیده شده بود. برای تهیه این مستند با مواد و اطلاعاتی روبرو بودیم که برای تهیه یک مستند بسیار زیاد بود. از همین رو تصمیم گرفتیمآن را در قالب کتابی منتشر کنیم.

وی افزود: کار تدوین این کتاب چهار سال به طول انجامید هر چند در میان راه وقفه‌هایی حاصل می‌شد. این کتاب محصول یک کارگروهی است که با کمک مریم قربان‌زاده نویسنده دیگر این کتاب، به چاپ رسیده است.

خالقی افزود: به نظرم این کتاب از جامعیت خوبی سود می‌برد که جامع‌تر از آثار قبلی منتشر شده در مورد این شهید بزرگوار است. در این کتاب مصاحبه‌هایی با دوستان، خانواده و نزدیکان شهید دیالمه صورت گرفته و اسناد و مدارک بسیاری در کتاب گنجانده شده است.
 این نویسنده و مستندساز ادامه داد: متن این کتاب از منظر روایی یک زندگی‌نامه داستانی است که در کنار یک متن داستانی سعی شده به اصل متون و اسناد وفادار بماند. این کتاب با یک زبان شیرین می‌تواند با مخاطب ارتباط برقرار کند. طرح جلد نیز از نقاط قوت کتاب «دیالمه» است.

کتاب «دیالمه» در 200 صفحه توسط نشر معارف در 2000 نسخه و با قیمت 6400 تومان روانه بازار نشر شده است.

شهید دکتر عبدالحمید (وحید) دیالمه نماینده مردم مشهد بود که همراه شهید بهشتی در 7 تیر 1360 به شهادت رسید.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها