امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102654
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 30
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سیدجواد جعفری ظهر امروز در نشست خبری در بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) اظهار داشت: جشنواره ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سیدجواد جعفری ظهر امروز در نشست خبری در بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) اظهار داشت: جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) امروز در دوازدهمین دوره خود با اقبال عمومی مواجه شده است.

وی افزود: در حال حاضر جشنواره امام رضا(ع) چهار دوره مقدماتی خود را در پشت سر گذاشته که نخستین مرحله فراخوان جشنواره دوازدهم در روز میلاد امام موسی کاظم(ع) داده شد که 85 برنامه داخلی و 200 برنامه برای خارج از کشور تعریف شده است.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: در مرحله دوم همزمان با آغاز به کار هفته‌های فرهنگ رضوی در تمام استان‌ها فعالیت در حوزه جشنواره امام رضا(ع) شروع شد، مرحله سوم حضور و فعالیت دانشگاهیان در عرصه فرهنگ رضوی و ارائه آثار فاخر رضوی بوده و در مرحله چهارم راه‌اندازی کاروان‌های نمادین در مسیر هجرت امام رضا(ع) را در برنامه داریم.

وی با اشاره به برگزاری افتتاحیه دوازدهمین دوره جشنواره امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: افتتاحیه دوازدهمین دوره جشنواره امام رضا(ع) با همکاری وزارت ورزش و جوانان اول شهریور ماه در شلمچه برگزار می‌شود.

جعفری افزود: در مرحله دوم جشنواره مراسم افتتاحیه دیگری در حرم مطهر حضرت معصومه(ع) با حضور مراجع عظام در 6 شهریور برگزار می‌شود که پس از آن 85 برنامه ملی در تمام حوزه‌های فرهنگی، مطبوعاتی، سینمایی و فضای مجازی برگزار می‌شود.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) یادآور شد: اختتامیه جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) 15 شهریور ماه در شب میلاد باسعادت امام رضا(ع) با حضور مقامات عالی رتبه کشوری و مدیران استانی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به پیگیری‌های بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) برای حضور رئیس‌جمهور در اختتامیه جشنواره گفت: دعوت و پیگیری‌ها برای حضور رئیس جمهور در حال انجام بوده و هنوز حضور وی قطعی نیست.

جعفری گفت: در حوزه اعتبارات جشنواره باید گفت، یک سوم از برآورد هزینه هر برنامه در استان‌های دیگر به عهده آن استان، یک سوم به عهده ما و یک سوم دیگر به عده حوزه تخصصی وزارت ارشاد است.

وی خواستار حضور پررنگ رسانه‌ها در زمینه انعکاس خبری جشنواره امام رضا(ع) شد.
انتهای پیام/70005/ع30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار