امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102668
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، مراسم اختتامیه سومین جشنواره «صدا آزاد» بعدازظهر امروز با حضور محمدحسین صوفی معاون صدا، مدیران و برنامه‌سازان ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، مراسم اختتامیه سومین جشنواره «صدا آزاد» بعدازظهر امروز با حضور محمدحسین صوفی معاون صدا، مدیران و برنامه‌سازان رادیو و جمعی از جوانان علاقه‌مند و مخاطب رادیو جوان در سالن کوثر رسانه ملی برگزار شد.

بنابراین گزارش، در این مراسم محمد صادق رحمانیان مدیر رادیو صباح و دبیر جشنواره از افشین یداللهی سؤال کرد که آیا موسیقی پاپ برای جدایی پدران از پسران است و در تکمیل سخنان خود ادامه داد البته این سخنی است که دانشمندان مطالعات فرهنگی به آن اعتقاد دارند و می‌گویند موسیقی پاپ علیه موسیقی کلاسیک شورش کرده است.

وی همچنین تأکید کرد:‌ مسابقه متاع مسرت‌بخشی و یک جریان سیال است که هیچ‌گاه دو مسابقه شبیه به هم نمی‌شوند.

در ادامه فردین ابدی شورجه به عنوان اولین خواننده به اجرای برنامه پرداخت و پس از آن محمد آرام جوان دیگری بود که قطعه‌ای موسیقی برای حاضران اجرا کرد.

به گزارش فارس در ادامه یدالله گودرزی در سخنانی اظهار داشت: آیین سومین دوره «صدا آزاد» در حالی برگزار می‌شود که جوانان توانمند هنرآفرینی می‌کنند تا بتوانند مسیر پرباری را در این راه ادامه بدهند. این جوانان آثار خود را در اختیار رادیو جوان قرار دادند تا مخاطبان نیز به آن گوش فرا دهند.

گودرزی در ادامه سخنان خود از اساتیدی که در این جریان حضور داشتند تشکر و اظهار امیدواری کرد که جوانان بتوانند قله‌های فرازمند آینده را طی کنند.

همچنین پس از اجرای یک قطعه‌ موسیقی توسط یوسف زمانی، افشین یداللهی عنوان داشت: به خاطر ساخت این دست برنامه‌ها در رادیو از شما تشکر می‌کنم زمانی پیش ازاین رادیو بزرگترین متولی آثار موسیقی‌های سنتی نظیر استاد جواد معروفی بود.

وی در ادامه از همکاری با جشنواره «صدا‌آزاد» گفت و تصریح کرد: جوانانی که در این جشنواره شرکت کردند هرچند که توانمندی‌های‌شان کم و کاستی داشت اما شوقی داشتند که نشان می‌داد آینده روشنی در پیش‌رو دارند.

به گزارش فارس، محمدحسین صوفی نیز به آخرین سخنران این مراسم ضمن اظهار تأسف از حادثه سقوط هواپیمای تهران - طبس و همچنین محکوم کردن جنایات صهیونیستی‌ها در غزه در سخنانی گفت: تولیدات و محصولات فرهنگی در هر کشور شاخص توجه آن کشور به فرهنگ است. هر قدرت تولیدات افزایش پیدا کند و از غنای بالاتری برخوردار باشد بیانگر فرهنگی بودن آن جامعه و توجه آحاد آن جامعه به فرهنگ است.

وی افزود: یکی از این محصولات فرهنگی، طنز، فکاهه، کمدی و مطایبه است که در عین حال که نیازهای اصلی جامعه امروز است وجودشان باعث انبساط خاطر می‌شود.

معاون صدا عنوان داشت: طنز در جامعه باعث آگاهی می‌شود و آلام، مشکلات و اضطراب و تنش در جامعه را کاهش می‌دهد وجود طنز در جامعه از اولویت‌های فرهنگی جامعه است که وجود شاعران برجسته از جمله مولوی، سعدی، حافظ، عبید زاکانی و دهخدا از نمونه‌های آنها است و بیانگر این است که ما در کشورمان ادبیات غنی مبتنی بر طنز فراوان داریم.

وی با بیان اینکه رسانه ملی و به ویژه رادیو، تولید برنامه‌های کمدی را در اولویت خود قرار داده است، اظهار داشت: از چند سال پیش که برای افزایش برنامه‌های طنز سیاست‌گذاری شد اکنون برنامه‌های فراوانی در شبکه‌های رادیویی داریم و در این راستا در سال 92 تصمیم گرفتیم شبکه «صبا» را که شبکه‌ای شادی‌آفرین است راه‌اندازی کنیم. این شبکه در کنار سایر شبکه‌هایی که برنامه‌هایی طنز دارند برنامه‌های شاد پخش می‌کنند. رادیو «صبا» سریعتر از آنچه فکر می‌کردیم توانست میان مخاطبان جای خود را باز کند و در عین حال جذاب باشد.

وی در پایان گفت: مراسم امروز یکی از محصولات شبکه صبا است که برای ارزش‌گذاری به برنامه‌سازان در حوزه طنز و تجلیل از کسانی که کار سخت برنامه‌سازی طنز را انجام می‌دهند، برگزار شد.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم به نفرات برگزیده در بخش‌های مختلف جوایزی اهدا و از آنها تجلیل شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها