امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10267
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۸
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر امروز (شنبه) با حضور در محل احداث سد مخزنی معشوره ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر امروز (شنبه) با حضور در محل احداث سد مخزنی معشوره کوهدشت، ضمن بازدید از محل این سد با توضیحات کارشناسان و پیمانکاران، در جریان چگونگی و زمانبندی‌های انجام شده برای احداث سد مخزنی معشوره قرار گرفت.

با بهره برداری از این سد که بر روی رودخانه کشکان احداث می شود، 36 هزار هکتار از اراضی دیم دشت های کوهدشت، رومشکان و طرهان به کشت آبی تبدیل می شوند.

تولید انرژی برق آبی، مهار سیلاب، تأمین آب مورد نیاز بخش صنعت و آشامیدنی از جمله مزایای احداث سد معشوره در لرستان است.

پیش‌بینی شده است این سد در مدت 5 سال به بهره‌برداری برسد و از 250 میلیون مترمکعب آب تخصیص داده شده این سد برای مصارف کشاورزی، 17 میلیون متر مکعب برای مصارف شرب و شش میلیون متر مکعب برای مصارف صنعتی اختصاص یابد.

رییس‌جمهور در این مراسم با تجلیل از مسئولان و دست‌اندرکاران اجرای طرح‌های برق‌آبی در کشور، بر لزوم توجه به راههای رفع کمبود آب تأکید کرد.

احمدی‌نژاد همچنین با اشاره به توجه دولت به بخش آب و کشاورزی در طرح‌های توسعه‌ای، خواستار شتاب‌بخشی هر چه بیشتر به روند اجرای طرح‌های توسعه‌ای آبی و مهار آب‌های سطحی به منظور مصارف بخش کشاورزی، شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها