امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۲۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102670
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در دومین روز از هفته «مهربانی با غزه» گردهمایی جامعه عکاسان ایران در مرکز ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در دومین روز از هفته «مهربانی با غزه» گردهمایی جامعه عکاسان ایران در مرکز مشارکت‌های فرهنگی هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با حضور حجت الاسلام خاموشی رییس سازمان تبلیغات اسلامی، محمدحسین حیدری مدیرعامل انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس، محمود عبدالحسینی، علی فریدونی، کورس احمدی و جمعی از عکاسان برگزار شد.

* 28 مرداد؛ روز اهدای خون عکاسان به مردم غزه

محمود عبدالحسینی در این گردهمایی ضمن ابراز همدردی با مردم مظلوم غزه، اظهار داشت: در جنگ غزه 30 خبرنگار و عکاس کشته و مجروح شدند؛ این درحالی است که در دوران هشت سال جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه ایران 48 نفر از عکاسان بودند که خون خودشان را در راه احیای اسلام و پاینده بودن پرچم ایران اهدا کردند. با توجه به اهمیت موضوع غزه، بنده در این راستا خواستارم که یک روز را به طور خاص عکاسان به سازمان انتقال خون رفته و خون خودشان را اهدا کنند.

بنابراین گزارش، در این گردهمایی اعلام شد عکاسان ایرانی روز 28 مرداد همزمان با روز جهانی عکاسی، خون خود را به مردم غزه اهدا می‌کنند.

* همواره از مظلوم دفاع می‌کنیم

در ادامه این مراسم کورس احمدی ضمن خواندن اشعاری در حوزه مقاومت، گفت: همواره ما از مظلوم دفاع کرده‌ایم و علیه ظالم بوده‌ایم و چه خوب است که جامعه هنری با حضور در گردهمایی انزجار خود را از دشمن اعلام کرده و این موضوع به ثبت می‌رسد.

* مدیران ما نباید خواب بمانند

حسن قائدی از عکاسان جوان کشورمان یادآور شد: یک عکاس و مطبوعاتی نمی‌تواند نسبت به رویدادهای جهان بی‌طرف باشد؛ به ویژه اینکه اکنون جهان در شرایطی خاص قرار دارد.

وی افزود: طی دو سال گذشته چندین سفر به سوریه داشته‌ام از جنگ و زندگی مردم عکاسی کرده‌ام برای نمایش عکس‌های سوریه، ماهها دوندگی کردم و با مراجعه به مؤسسه فرهنگی هنوز نتوانسته‌ام تصاویر جنایت‌های داعش در سوریه را به مردم نشان دهم.

این عکاس گفت: همیشه تاریخ از نظاره‌گرها ضربه خورده است؛ در لحظه‌ای که حضرت زهرا (س) بین در و دیوار ماند، صدها نفر از پشت‌بام‌های منزل‌شان آن واقعه را نظاره می‌کردند اما کاری نکردند. اکنون نیز مدیران ما نظاره‌گر هستند. در صورتی که رهبر معظم انقلاب در تریبون رسمی اعلام می‌کنند هر جایی که اقدامی برای فلسطین و مظلوم شود ما حمایت می‌کنیم. اکنون کدامیک از مدیران به این فرمان رهبری عمل کرده‌اند.

وی بیان داشت: ما باید مدیریت را از مدیران کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا و نظام سلطه یاد بگیریم که به صورت بلندمدت برنامه‌های خود را اجرا می‌کنند و ای کاش مدیران ما با رویکرد تداوم در اجرای امور وارد عمل می‌شدند. متأسفانه هر مدیری وقتی بر مسند می‌نشیند می‌خواهد چرخ را از اول بچرخاند و تجربیات و زحمات مدیر دیگر را نادیده می‌گیرد.

وی بیان داشت: اگر وردپرس مسابقه عکاسی با عکس‌های قدیمی عکاسان ایرانی برگزار کند، قطعاً ایران حائز رتبه‌های چشمگیر می‌شود عکاسانی که در دوران جنگ به دستور امام خمینی (ره) خانواده خود را گذاشتند و رفتند اما اکنون مدیران برای این گروه چه کرده‌اند؟

قائدی بیان داشت: مدیران ما هم هنوز فکر می‌کنند عکس یک ابزار تزئینی است در حالی که عکس امروز می‌تواند تمام وقایع دنیا را به بهترین شکل به ثبت برساند. امروز که کلیتی در جهان شکل می‌گیرد و دشمنان شرق دنیا را ناامن کرده‌اند و این یک سناریوی کامل است، نباید خواب باشیم و با توجه به اینکه آمریکایی‌ها فضای شرق دنیا را در کشمیر، هند، کره جنوبی،‌عراق، افغانستان و سوریه ناامن کرده‌اند باید نگران باشیم که جزیی از کلیت این سناریو دشمنان اسلام نباشیم و امیدوارم این طرف هم خواب برخی مسئولان به اتمام برسد.

* پتانسیل بالایی برای ثبت وقایع غزه داریم

کریمی صارمی مدیر عکس انجمن سینمای جوانان ایران در ادامه این گردهمایی بیان داشت: شاید بهتر بود موقعیتی فراهم می‌شد تا بخشی از جامعه عکاسی ایران رسالت عظیم خود را در منطقه به ثمر برساند و زبان گویای مردم غزه در جهان باشد که متأسفانه این طور نیست.

وی بیان داشت: عکاسان ما هنوز نتوانسته‌اند به غزه اعزام شده و به پوشش قدرتمند تصویری بپردازند این در حالی است که دنیای غرب چشم خود را به روی جنایت هولناک بسته است؛ دولت جمهوری اسلامی ایران و تمام کسانی که در این سیستم فعالیت می‌کنند باید تلاش کنند که به نحوی عکاسان به غزه اعزام شده و از این فاجعه جهانی تصاویری را بگیرند و به نمایش بگذارند.

وی بیان داشت:‌ ما باید با پتانسیل و قدرتی که در ایران داریم بتوانیم فعال‌تر از این باشیم؛ لذا عکاسان گردهم بیایند و فکر کنند تا قدم کوچکی برای مردم بی‌پناه غزه برداشته شده و چهر‌ه‌های به خاک و خون کشیده شده این مردم بی دفاع را به ثبت برسانند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها