امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102692
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۴۱
تعداد بازدید: 151
لطف‌الله فروزنده، قائم‌مقام جمعیت ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به جنجال‌های اخیر ...

لطف‌الله فروزنده، قائم‌مقام جمعیت ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به جنجال‌های اخیر اصلاح‌طلبان علیه طرح تکریم بانوان در شهرداری تهران اظهار داشت: ما در یک کشور اسلامی زندگی می‌کنیم که به احکام اسلامی مقید است و فطرت، بشری را سرلوحه حرکت خود قرار داده است.

وی بعضی نقدها به رعایت ارزش‌ها فمینیستی خواند و گفت: ما با قرار دادن تفاوت میان زن و مرد موافقیم ولی با تبعیض میان آنها مخالفیم، زیرا خانم‌ها از حق داشتن شغل مناسب با شرایط جنسی برخوردارند که نظام جمهوری اسلامی در این راستا گام‌های مثبتی را برداشته بطوری‌که بانوان امروز نقش تضمین کننده‌ای را در کشور دارند و ما باید زمینه اشتغال بانوان را فراهم کنیم.

فروزنده از تأمین فضاهایی بدون حضور آقایان برای محیط‌های کاری بانوان به‌ عنوان یکی از اقدامات مفید در بحث اشتغال بانوان یاد کرد و افزود: معتقدیم که وظیفه بانوان همسرداری و مادری است که نباید به این وظیفه آسیب وارد شود؛ اقدام شهرداری تهران در فراهم‌سازی محیط‌ کاری ویژه بانوان بسیار قابل تجلیل است.

قائم‌مقام جمعیت ایثارگران با رد تساهل و تسامح در حوزه احکام دینی گفت: اسلام احکام روشنی دارد و جای تعجب دارد که چرا اصلاح‌طلبان با این موضوع این گونه برخورد می‌کنند.

وی تکرار انتقادات داخلی به طرح تکریم بانوان از سوی آمریکا و اروپا را نشان‌دهنده مشکل داشتن مبانی اصلاح‌طلبان برشمرد و تصریح کرد:‌ اصلاح طلبان با نقد این طرح مفید مواضع مشابه عوامل بیگانه گرفتند که خواسته یا ناخواسته آب را به آسیب دشمن می‌ریزند.

فروزنده افزود: طبیعی است وقتی دشمن با موضوعی مخالفت می‌کند ما باید موضع مخالف آن را بگیریم زیرا این توصیه امام راحل (ره) نیز بود.

قائم‌مقام جمعیت ایثارگران گفت: وقتی شرایط مناسب کاری از نظر محیط، نوع کار و ساعت‌کار برای بانوان فراهم کنیم ضمن اینکه آنها می‌توانند در اجتماع مشارکت داشته باشند احساس آرامش و آسایش نیز می‌کنند.

وی در پایان تاکید کرد: ما باید نظام اداری را از مبنا و نگاه فمینیستی پالایش کنیم و براساس مبنای اسلامی _ ایرانی طراحی کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها