امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102714
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۲
تعداد بازدید: 76
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - سرویس سیاسی انعکاس سقوط هواپیمای مسافربری، دلواپسی شدید اصلاح طلبان از طرح جدید شهرداری، ابراز تاسف برای

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - سرویس سیاسی

انعکاس سقوط هواپیمای مسافربری، دلواپسی شدید اصلاح طلبان از طرح جدید شهرداری، ابراز تاسف برای انصراف مطهری از هیات نظارت بر مطبوعات، اتمام مهلت یک‌ماهه نمایندگان به وزیر علوم برای استیضاح مهمترین سرخط‌ روزنامه‌های اصلاح طلب و اصولگرای امروز بود.

*کیهان

«طرح استعفای نتانیاهو؛ سرپوش صهیونیست‌ها بر جنایت وحشیانه جنگی» تیتر یک امروز روزنامه کیهان بود که به انتشار آخرین خبرها از جنگ غزه پرداخت.

«تعطیلی سفارت انگلیس در تهران جمع آوری اطلاعات از ایران را مختل کرده است»عنوان مطلب دیگری از این روزنامه به نقل از مجلس عوام انگلیس بود.

کمیته روابط خارجی مجلس عوام انگلیس در گزارشی اعلام کرده است که با تعطیلی سفارت کشورش در تهران جمع آوری اطلاعات از ایران دچار وقفه شده است.

در این گزارش با انتقاد از طولانی شدن مدت بسته بودن سفارت انگلیس در تهران گفته است : نداشتن روابط مناسب دیپلماتیک با تهران موجب شده تا توانایی انگلیس برای شکل دادن تحولات کاهش یافته و نتواند اقداماتی همچون جمع‌آوری اطلاعات (جاسوسی) را در ایران انجام بدهد. علاوه بر این موارد به دلیل نبود روابط دیپلماتیک، انگلیس نتوانسته ارتباطات انسانی خوبی با ایرانیان  که برای گسترش روابط دیپلماتیک ضروری هستند داشته باشد.

«بسته پوسیده» عنوان یادداشت روز کیهان به قلم حسین شمسیان است که به بررسی بسته پیشنهادی دولت برای خروج از تورم می‌پردازد.

در این یادداشت با بیان اینکه بسته پیشنهادی خروج از تورم  نسخه ای مربوط به 20 سال پیش است که آن را بزک کرده اند و به عنوان بسته جدید به رئیس‌جمهور ارائه داده‌اند، آمده است: اغلب آنچه در بسته پیشنهادی دولت ذکر شده، حرف‌ها و آرزوهای قشنگی است که بیشتر در حد آمال و آرزوست تا راهبرد و شیوه اجرایی! گفتن حرف‌های زیبا بسیار آسان است و از افراد زیادی برمی‌آید اما ارائه یک برنامه راهبردی که در کوتاه مدت یا میان مدت، رونقی به اقتصاد کشور برساند، با آنچه در این بسته آمده، تفاوت زیادی دارد و احتمال می‌رود که به فریب سراب، پای در بیابان بگذاریم!

«از که بریدی و با که پیوستی؟»عنوان تیتر یکی از اخبار ویژه روزنامه کیهان است که به حمایت مسیح مهاجری مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی از سران فتنه پرداخته و آورده است: آقای مهاجری اصرار دارد از مهندس موسوی با عنوان نخست‌وزیر دوران امام(ره) یاد کند و تعجب‌آور است که توضیح نمی‌دهد مگر «شریح»، قاضی دوران امام علی علیه‌السلام نبود؟ و مگر به قول حضرت امام(ره)، میزان حال فعلی افراد نیست؟ باید خطاب به آقای مهاجری گفت؛
به قول دشمن پیمان دوست بگسستی
ببین که از که بریدی و با که پیوستی؟

*شرق

این روزنامه نیم صفحه اول خود را به طور کامل به حادثه سقوط هواپیمای ایران 140 در حوالی فرودگاه مهرآباد اختصاص داد و با تیتر «پرواز مرگ بر فراز مهرآباد» به انعکاس این حادثه پرداخت.

این روزنامه همچنین در گفت و گویی با محمد صدر درباره همکاری ایران و آمریکا برای مقابله با داعش تیتر «همکاری ایران و آمریکا علیه داعش شدنی است» به بررسی این احتمال همکاری پرداخت و نوشت: هم در مورد داعش و هم در موضوع اسرائیل همکاری ایران با آمریکا و اروپا شدنی است. از طرفی هم مشخص است که مواضع ایران در ارتباط با داعش و اسرائیل درست است.

این روزنامه همچنین موضوع استیضاح فرجی دانا وزیر علوم را با تیتر «دانا در یک قدمی استیضاح» پوشش داد.

روزنامه شرق همچنین اظهارات شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور درباره طرح تکریم بانوان در شهرداری را با تیتر «تفکیک جنسیتی چرا امسال در شهرداری انجام شد؟»

این روزنامه در صفحه سیاسی خود به پوشش کناره گیری مطهری از کاندیداتوری برای عضویت در هیات نظارت بر مطبوعات از سوی مجلس پرداخت و با تیتر «ایثار مطهری برای نجات مطبوعات» نوشت: انصراف علی مطهری از کاندیداتوری آخرین تلاش مرد حامی مطبوعات بود برای نجات این انتخابات از انحصار تندروها؛ چرا که به عقیده مطهری آنها به دلیل مخالفت با شخص او چنین روشی را در پیش گرفته اند و حالا ممکن است در غیاب مطهری، نسبت به ورد یک چهره معتدل دیگر به انتخابات و خروج انتخابات از انحصار جبهه پایداری مقاومت کمتری صورت گیرد

*وطن امروز

این روزنامه تیتر یک خود را به سقوط هواپیمای مسافربری ایران 140 اختصاص داد و با تیتر «پرواز ناتمام 5915» به پوشش اخبار مختلف این حادثه پرداخت.

روزنامه وطن امروز همچنین به پوشش مصاحبه روز گذشته علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان پرداخته و با تیتر «امان نامه به 36 تروریست/ خنثی سازی عملیات انتحاری در پایتخت» به بازنشر این مصاحبه پرداخت.

استاندار سیستان و بلوچستان در این مصاحبه تاکید کرده بود که نقش مولوی عبدالحمید در آزادسازی پنج مرزبان ربوده شده ایرانی توسط رسانه ها بزرگنمایی شده است.

این روزنامه همچنین در صفحه داخلی خود به موضوع استیضاح وزیر علوم پرداخت و ضمن اشاره به مهلت یک ماهه استیضاح کنندگان به وزیر علوم تیتر زد «مجلس بازی خورد».

وطن امروز در این مطلب با انتقاد از دادن مهلت یک ماهه به وزیر علوم نوشت: نمایندگان معتقدند در این مدت هیچ اقدام عملی از سوی وزیر علوم صورت نگرفته است.

این روزنامه همچنین سخنرانی سردار سلامی جانشین فرماندهی کل سپاه را با تیتر «کرانه باختری حتما مسلح خواهد شد» پوشش داد.

*اعتماد

«سقوط در آزادی» عنوان تیتر یک روزنامه امروز اعتماد است که با ابراز تاسف از حادثه دیروز سقوط هواپیما 140 در حوالی میدان آزادی نوشته است : انگار جان صدها نفری که با این هواپیما سفر کرده‌اند لازم بود تا عاقبت رئیس‌جمهور کشوری دستوراکید دهد که «دیگر از این هواپیماها استفاده نکنید»کاش این تدبیر قبل از سقوط بود.

«دولت هزینه در بیان واقعیت‌های 8 ساله را می‌دهد»تیتر گفتگوی روزنامه اعتماد با معاون وزیر کشور در دوران اصلاحات  است که به تحلیل انتقادات اخیر روحانی از دولت قبل پرداخته است.

میرلوحی در این گفتگو مدعی شده است:  در دولت نهم و دهم متاسفانه همه ساختارهای کارشناسی عملکرد دولت، آمار و برنامه‌ریزی‌های مربوط به آن به هم خورده و بدتر از بر هم زدن ساختارها این بود که آمارها به شدت دستکاری شدند و همه اصول و مبانی کار آماری را تغییر دادند. اما این برای دولتی که یک سال است تشکیل شده و هنوز احیای سازمان مدیریت را که جزو وعده‌های رییس‌جمهوری بوده به دلایل مختلف حقوقی و قانونی به تاخیر افتاده است، قابل توجیه است. بحث بر سر این است که کارشناسان برجسته و صادق باید مستقر شوند که متاسفانه تحقق این امر زمانبر است. واقعیت این است که دست دولت باز نیست.

معاون وزیر کشور در ادامه  این گفتگو ادعا می‌کند: دولت برای جمع‌بندی و ارائه آمارها اصول دارد و مثل گذشته نیست که بدون ارائه سند، آمار وارقام ارائه دهند. هرگونه تاخیری در این اتفاق باعث لطمه به حیثیت دولت و حتی لطمات بسیاری به کشور می‌شود. اینها همچنان طلبکارانه با مردم صحبت می‌کنند و مزاحم افکار عمومی می‌شوند. آنها از هر فرصت برای برگزاری جلسات دلواپسی استفاده می‌کنند. من هم می‌دانم یک سلسله موانعی وجود دارد که باعث تاخیر می‌شود و دولت باید هرچه زودتر مستند کند و به اطلاع جامعه از طرق مختلف برساند. اگر هم اکنون بخشی از مجلس نخواهد با دولت تعامل کند اما جریان اصلی دولت یعنی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان معتدل در فضایی می‌توانند جریان اعتدال را رقم بزنند و همه رسانه‌ها، همه دولتی‌ها و همه قوا نیز باید در این مسیر طی طریق کنند. نباید ساکت ماند و باید از همه حداقل امکانات موجود استفاده و آنچه به مصلحت مردم است به افکار عمومی منتقل کرد.

«مطهری انصراف داد، اختلافات ادامه دارد» عنوان گزارش روز اعتماد است که به انصراف علی مطهری از کاندیداتوری برای عضویت در هیات نظارت بر مطبوعات پرداخته است و گفته است: نگرانی‌های دو طیف سیاسی مجلس از هیات نظارت همچنان ادامه دارد.

این گزارش با اشاره به جایگزینی جواد هروی- نماینده ای که طی هفته‌های اخیر به خاطر مواضعش درباره سه هزار بورسیه غیر قانونی دولت قبل- در مرکز توجهات قرار گرفته است- نوشت:‌ این جایگزینی شاید چندان در فروکش کردن نگرانی‌های اصولگرایان تندرو از حضور یک غیر خودی در ترکیب هیات نظارت بر مطبوعات موثر نباشد .

«تفکیک جنسیتی یعنی حذف خانواده» تیتر یکی دیگر از مطالب روزنامه اعتماد است که به بازخوانی اعلام موضع دولت و وزیر ارشاد در برابر تفکیک جنسیتی پرداخته و بر دلواپسی شدید اصلاح طلبان از این طرح تفکیک جنسیتی تاکید کرده است.

«این ره که ما می‌رویم به ترکستان است» تیتر مطلبی است که به بازنشر ناگفته‌های مرحوم عسگراولادی به نقل از ماهنامه 42 پرداخته است.

این روزنامه در گزارش دیگری به دعوت سید رضا تقوی یکی از اعضای جامعه روحانیت مبارز از آیت الله مصباح یزدی برای حضور در همایش اصولگرایان که ماه آینده برگزار می‌شود اشاره کرده و تیتر «آشتی کنان اصولگرایان با آیت‌الله مصباح یزدی» را برای آن برگزید.

*آرمان امروز

روزنامه آرمان در شماره امروز خود با تیتر «پرواز مرگ» به موضوع سقوط هواپیمای ایران 140 در تهران پرداخت و در حاشیه این مطلب نیز به نقل از احمد خرم وزیر اسبق راه تیتر زد «ایران 140 اجازه پرواز نداشت/ با این ناوگان مسافر جا به جا نکنید»

این روزنامه همچنین به پوشش اظهار نظر سردار احمدی مقدم درباره اجرای طرح تفکیک بانوان از آقایان در کنسرت ها به نقل از وی نوشت: «تفکیک جنسیتی سیاست ما نیست»

آرمان با تیتر «خنثی سازی عملیات انتحاری در روز قدس» به انعکاس خبر اعلام شده از سوی صفرعلی براتلو معاون سیاسی امنیتی استاندار تهران پرداخت.

«انصراف مطهری در پاسخ به شبهه افکنی پایداری» عنوان تیتر این روزنامه درباره کناره گیری علی مطهری از انتخابات برای مشخص شدن نماینده مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات است.

این روزنامه کناره گیری مطهری را حرکت انتقادی در برابر شیوه عمل اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس که بیشتر از اعضای پایداری هستند دانست و آن را پاتک به تمامیت خواهی پایداری خواند.

این روزنامه همچنین در تیتر دیگر صفحه اصلی خود با عنوان «جنتی در سیبل هجمه بهانه جویان/ وزیر ارشاد تا کجا مقصر مشکلات فرهنگی است؟» به بررسی انتقادات از وزیر ارشاد دولت یازدهم پرداخت.

آرمان با تیتر «روحانی: لایحه دولت برای رونق اقتصادی تقدیم مجلس شد» به پوشش جلسه روز گذشته سران قوا با یکدیگر پرداخت.

روزنامه آرمان در گزارشی درباره همگرایی اصولگرایان با تیتر «اصولگرایان زیر چتر مصباح یزدی» به برگزاری همایش اصولگرایان با سخنرانی و دعوت از آیت الله مصباح یزدی پرداخته و آنرا نوعی ترس از شکست در آینده خوانده است.

عنوان یاداشت این روزنامه در صفحه سیاسی‌«ایجاد تفرقه حربه آخر تندروها» به قلم محمود میرلوحی است. در این یادداشت برخی جریانات سیاسی متهم به ایجاد اختلاف میان هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی شده اند.

این روزنامه در صفحه داخلی خود نیز در گزارشی با تیتر «تفکیک جنسیتی، دو راهی سیاست و دلسوزی» به بررسی چندباره این مساله پرداخت.

روزنامه آرمان در صفحه داخلی سیاسی خود گفت و گویی با صادق زیبا کلام با تیتر «مجلس پاسخگوی قصور نظارت بر دولت گذشته باشد/ فرجی دانا تندرو نیست، رفتار اصلاح طلبانه هم نداشته است» انجام داده است.

زیبا کلام در بخشی از این مصاحبه مدعی شده است: امروز فرجی دانا در مقابل بی قانونی ها ایستاده است و می خواهد مشکلات را حل کند، برخی الدوام دولت را تحت فشار گذاشتند و عنوان می کنند که وزیر علوم با فتنه گران همراهی می کند و به نظرم جز 60 یا 70 نماینده تندرو منتسب به جبهه پایداری و جریان احمدی نژاد کسی به فرجی دانا رای منفی نخواهد داد.

تیتر دیگر گزارش صفحه داخلی روزنامه آرمان «باز کاسه کوزه ها بر سر اصلاح طلبان شکست» به طرح موضوع تفکیک جنسیتی و انتقاد برخی چهره های اصولگرا از رفتار جریان رقیب در مقابل طرح تکریم بانوان در شهرداری پرداخت.

*آفتاب یزد

«مسافران بدون پرواز صف کشیدند» تیتر نیم صفحه نخست روزنامه آفتاب است که به سقوط هواپیمای 140 پرداخت.

این روزنامه همچینین به انعکاس موضع گیری معاون رئیس‌جمهور در امور زنان با تیتر «تا به حال غیرت دینی کجا رفته بود؟» پرداخته است.

نیم صفحه سوم این روزنامه با تیتر«کنایه؛ استراتژی تازه روحانی برای سخن گفتن با مخالفان» به ارائه آمار کنایه‌های رئیس‌جمهور به احمدی‌نژاد، پایداری ها، قالیباف و صدا سیما پرداخته است.

«فرجی دانا چگونه از خود دفاع کند؟» عنوان مطلبی است که با اشاره به اتمام مهلت وزیر علوم و اصرار نمایندگان مجلس برای استیضاح به ارائه مشورت به وزیر برای دفاع از خود توسط سه تن از کارشناسان سیاسی پرداخته است.

علی تاجرنیا نماینده پیشین مجلس در این مطلب مدعی است که:کسانی که از رانت ها استفاده می‌کردند و امروز منافعشان در خطر است مدام بحث استیضاح وزیر علوم را مطرح می‌کنند!

«می‌خواهیم با دنیا ارتباط نزدیک داشته باشیم» تیتر گفتگویی با مجید روانچی است که با اشاره به مذاکرات 5+1 می‌گوید که در بحث تحریم‌ها نیاز به مذاکره با ایران داریم و به طرف مقابل هم گفته ایم که علاقه‌مندیم به تفاهم برسیم و می‌دانیم

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها