امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۷:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102734
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۳
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بعد از اعلام خبر سقوط یک فروند هواپیما متعلق به سپاهان ایر در تهران، تمام دستگاه‌های ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بعد از اعلام خبر سقوط یک فروند هواپیما متعلق به سپاهان ایر در تهران، تمام دستگاه‌های امداد رسان به همراه دستگاه‌های انتظامی و امنیتی به سرعت خود را به سر صحنه حادثه رساندند.

بازماندگان حادثه که اغلب از هواپیما به بیرون پرت شده بودند، به سرعت توسط نیروهای اورژانس تهران به مراکز درمانی منتقل شدند.

انتقال 3 نفر از مصدومان به وسیله بالگرد اورژانس هوایی را شاید بتوان مهمترین مأموریت این اورژانس پس از آغاز بهره‌برداری از روز هجدهم این ماه دانست.




 
سایر مصدومان نیز به سرعت و به وسیله خودروهای آمبولانس به مراکز درمانی منتقل شدند اما در این میان وظیفه جستجو برای یافتن بازماندگان و اجساد بر عهده نیروهای دیگری بود.

به گفته شاهدان عینی و مشاهدات خبرنگار فارس، همه نیروهای حاضر در صحنه حادثه در انتظار بودند تا نیروهای امداد و نجات بعد از یافتن بازماندگان، اقدام به بیرون کشیدن اجساد سوخته شدگان در هواپیمای آنتانوف کنند.

در این میان هیچکدام از نیروهای امدادی به جنازه‌های روی زمین مانده نزدیک نشدند و این امدادگران هلال احمر بودند که به مانند وظیفه‌شان در شرایط سخت را به انجام می‌رساندند.

امدادگری که اندام سوخته و از هم پاشیده کودکی را بسته بندی می‌کرد اشک می‌‌ریخت اما همچنان به وظیفه امدادگری خود ادامه می‌داد.




 
جدا کردن و بسته بندی اجساد سانحه دیروز از یافتن اجساد در حوادثی مانند سیل و زلزله بسیار سخت‌تر بود چرا که اجساد به طور کامل سوخته بودند و اندام بیشتر آنها از هم جدا شده بود. این دلیل شد تا دیگر نیروهای حاضر در صحنه سقوط آنتانوف، حاضر به بسته بندی جنازه سوخته شدگان نشوند و این وظیفه سنگین بر دوش امدادگران هلال احمر بیفتد.

حسین درخشان، سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر در این ارتباط به خبرنگار فارس گفت: به محل اطلاع از وقوع حادثه، 23 تیم از هلال احمر استان تهران و سازمان امداد و نجات هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: وظیفه 70 نفر نیرویی که در قالب 23 تیم عملیاتی در صحنه حاضر شده بودند، جستجوی بازماندگان و یافتن اجساد بود.

در این میان بالگرد امداد هوایی هلال احمر نیز به سرعت خود را به سر صحنه حادثه رساند تا مصدومان احتمالی را به مراکز درمان منتقل کند گرچه مصدومان به وسیله اورژانس هوایی منتقل شدند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها