امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102742
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۳
تعداد بازدید: 37
جواد سلیاری دقایقی پیش در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: به کارگیری امکانات و استفاده از نیروهای انسانی هنوز منجر به توقف کامل آتش‎سوزی ...

جواد سلیاری دقایقی پیش در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: به کارگیری امکانات و استفاده از نیروهای انسانی هنوز منجر به توقف کامل آتش‎سوزی در پارک ملی گلستان نشده است گرچه زبانه‎های آتش در بخش‎هایی مهار شده اما در بخش‎های دیگر در حال پیشروی است.

وی با بیان اینکه آتش‎سوزی مناطق جنگلی و مرتعی را دربرگرفته است، تصریح کرد: در حال حاضر حدود 150 نیرو در منطقه مشغول اطفای حریق هستند.

وسعت آتش‎سوزی هنوز مشخص نیست

رئیس پارک ملی گلستان با اشاره به اینکه امکانات محدود پاسخگوی حوادث آتش‎سوزی در مناطق جنگی و مرتعی نیست، افزود: از روز گذشته که آتش‎سوزی منطقه دیوارکجی را هدف قرار داد نیروهای منابع طبیعی خراسان و گلستان، محیط زیست خراسان و گلستان، فرمانداری گالیکش، پارک ملی گلستان، هلال‎احمر و نیروهای مردمی پای کار آمدند.

سلیاری ادامه داد: نیروهای کمک‎رسان با تمام تلاش‎هایی که صورت گرفت نتوانستند آتش را مهار کامل کنند، خستگی افراد، کمبود امکانات و شرایط جوی دست به دست هم داده تا پس از ساعت‎ها تلاش همچنان شاهد آتش‎سوزی در این منطقه باشیم.

وی با بیان اینکه وسعت آتش‎سوزی هنوز مشخص نیست، ابراز داشت: کارشناسان در اسرع وقت با استفاده از دستگاه Gps میزان خسارت‎ها را تخمین می‎زنند که در زمان مناسب به رسانه‎ها اطلاع‎رسانی خواهد شد.

استفاده از امکانات نوین عاملی در مهار آتش‎سوزی

رئیس پارک ملی گلستان در خصوص اعزام نیروهای بسیج، سپاه و نیروی انتظامی به منطقه برای مهار آتش‎سوزی گفت: تاکنون اعزامی صورت نگرفته است و اطفای حریق از جانب نیروهای امدادی و مردمی در حال انجام است.

سلیاری شکارچیان را عامل آتش‎سوزی جنگل اعلام کرد و بیان داشت: برای رفع این مسئله نمی‎توان نسخه شفابخش پیچید چراکه این موضوع با یک روز و دو روز به نتیجه مناسب نمی‎رسد.

وی با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست و داشتن انگیزه لازم دو عامل اساسی برای جلوگیری از وقوع آتش‎سوزی است، خاطرنشان کرد: استفاده از نیروی انسانی کافی و آموزش‎دیده، امکانات بیشتر، اختصاص دوربین مدار بسته و برخورداری از امکانات نوین سبب می‎شود توفیقات در این بخش ارتقاء پیدا کند.

نیروهای زحمتکش محیط زیست و منابع طبیعی باید تشویق شوند

رئیس پارک ملی گلستان بر لزوم آموزش جوامع محلی، فرهنگسازی و اطلاع‎رسانی تاکید کرد و گفت: برای اینکه شاهد تکرار آتش‎سوزی در جنگل گلستان نباشیم باید امکانات، آموزش، نیروی انسانی همه و همه دست به دست یکدیگر دهند.

سلیاری بیان داشت: از بدو حوادث آتش‎سوزی تا مراحل پایانی مهار و کنترل، نیروهای زحمتکش محیط زیست و منابع طبیعی پای کار هستند که تلاش این عزیزان هیچ‎وقت دیده نشده و حتی از سوی مسئولان مورد تقدیر و تشویق قرار نگرفتند لذا از رسانه‎ها این انتظار می‎رود تا روی این موضوع مهم تلاش کنند.
انتهای پیام/83001/ل40/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها