امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102749
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۳
تعداد بازدید: 82
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، حمید چیت‌چیان ظهر امروز در مراسم افتتاح نیروگاه بادی کهک که در سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، حمید چیت‌چیان ظهر امروز در مراسم افتتاح نیروگاه بادی کهک که در سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق قزوین برگزار شد اظهار کرد: شرمنده مردم هستیم، اما دولت ذره‌ای و لحظه‌ای در انجام مسئولیت‌های خود برای رفع مشکل کم‌آبی کوتاهی نکرده و نمی‌کند.

وی افزود: وزارت نیرو با تمام ظرفیت‌های موجود تلاش خود را برای رفع مسائل حوزه آب به کار می‌گیرد.

وزیر نیرو ادامه داد: در استان قزوین نیز سه طرح فعال شامل احداث سد نهو، بالاخانلو و یک سد مشترک با استانهای تهران و البرز در حال اجراست و علاوه بر این سه طرح مطالعاتی نیز وجود دارد که در دست مطالعه قرار گرفته است.

چیت‌چیان عنوان کرد: طبیعت با ما همراهی نکرد و تغییرات اقلیمی نیز مزید بر علت شد تا در سال‌های اخیر با خشکسالی سختی روبه‌رو شویم.

وزیر نیرو تصریح کرد: با این حال بسیار فراتر از اختیارات خود کارها را به انجام رسانده‌ایم و تمام کارکنان این وزارتخانه برای خدمت بیشتر سر تا پا حرص و ولع هستند و محدودیت‌ها اعم از شرایط مالی و وضعیت آب کشور دست ما را بسته است.

وی بیان کرد: با وجود اینکه امسال حدود هشت درصد نسبت متوسط بارش 46 سال گذشته کاهش داشته‌ایم میزان روان‌آب رودخانه‌های ما با 48 درصد کاهش همراه بوده است.

وزیر نیرو اضافه کرد: با این حال آنچه می‌تواند تلاش‌های وزارتخانه را به نتیجه برساند مدیریت مصرف آب است و در صورت تحقق این امر با همین منابع موجود نیز قادر هستیم نیازهای مردم را در زمینه آب شرب، کشاورزی و صنعتی با مدیریت مصرف تأمین کنیم.

چیت‌چیان یادآور شد: امید است با وجود پیچیدگی‌های منابع آب با همدلی و همکاری بر تمام مشکلات غلبه کنیم و در این صورت با همدلی مسئولان و مردم در آینده شاهد بهبود شرایط آب و برق هستیم.

این مسئول همچنین تصریح کرد: نیروگاه شهید رجایی قزوین نیز از نیروگاه‌های بزرگ کشور است که به برکت وجود و فعالیت آن با توجه به توسعه‌ای که در صنایع قزوین اتفاق افتاده بدون هیچ کمبودی این استان توانسته است به رشد صنعتی برسد.
انتهای پیام/77011/ط30/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار