امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102753
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۳
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید نظام‌الدین موسوی مدیرعامل پایگاه خبری

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید نظام‌الدین موسوی مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دیدار نصیر احمدنور سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در تهران با بیان اینکه از ابتدای تاسیس این خبرگزاری توجه ویژه‌ای به ملت و دولت افغانستان داشته‌ایم، ضمن انتقاد از تصویری که رسانه‌های غربی از دو ملت ایران و افغانستان نمایش می‌دهند، اظهار داشت: تصویری که رسانه‌های غربی از مردم ایران و افغانستان به نمایش می‌گذارند، از پشت عینک و با سیاستی خاص است که واقعیات را وارونه نشان می‌دهد.

موسوی با اشاره به اینکه رسانه‌های غربی افغانستان را با کلید واژه‌هایی مانند انفجار، مواد مخدر و عملیات‌ تروریستی به مخاطبان خود معرفی می‌‌کنند، افزود: با اینکه افغانستان به دلیل جنگ‌های مختلف دچار برخی عقب‌ماندگی‌ها است، ولی ظرفیت‌های بسیار بالایی برای پیشرفت دارد که نخبگان این کشور و توانایی‌های بالقوه آنان برای اعتلای افغانستان، موید این امر است.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به علاقه مردم ایران نسبت به مردم افغانستان اشاره کرد و با تأکید بر اینکه باید تصاویر واقعی از ایران و افغانستان را به دنیا نشان دهیم، تصریح کرد: باید به سمت گسترش روابط فرهنگی حرکت کرده و همکاری‌های اقتصادی را توسعه بخشیم.

وی عنوان کرد: تلاش می‌کنیم تا واقعیت‌های موجود افغانستان را در این خبرگزاری منتشر کنیم، گفت: به دلیل زبان و فرهنگ مشترک، پیشنهاد می‌کنم که سایت اختصاصی ایران و افغانستان راه‌اندازی شود تا از مجموعه توانمندی‌های نخبگان افغانستان در این زمینه بهره ببریم.

موسوی از آمادگی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برای راه‌اندازی این سایت و آموزش خبرنگاران افغان در دانشکده این خبرگزاری خبر داد و افزود: این موضوع را نیز در دیدار وزیر فرهنگ و آموزش افغانستان در مشهد مقدس مطرح کردم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها