امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102756
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۳
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا وصفی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اتریش می شود. بر اساس این

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا وصفی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اتریش می شود.

بر اساس این گزارش،‌ اما 23 تیرماه بود که هیئت امنای موسسه بین‌المللی انتشارات الهدی با تشکیل جلسه‌ای در مورد انتخاب هیئت مدیره جدید این موسسه تصمیم‌گیری کرد. در میان اسامی هیئت مدیره نام محمد رضا وصفی، احسان خزایی، سید علی موسوی زاده، سید حسین هاشمی و حمیدرضا شاه آبادی به عنوان اعضا اطلاع رسانی شد، اما با اعزام وصفی به عنوان رایزن شخص دیگری باید در میان هیات مدیره قرار گیرد که «علی شجاعی صائین» فرد جایگزین خواهد بود.

این در حالی است که از ابتدای سال 1393 مدیرکل دفتر مجامع و فعالیت‌های فرهنگی وزارت ارشاد خواستار معرفی فرد دیگری به عنوان جایگزین خود شده بود اما به در پیش بودن نمایشگاه کتاب با این امر مخالفت شد و محمدرضا مسئولیت بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب را هم پذیرفت و همچنان به همکاری با معاونت فرهنگی ادامه داد.

از این پس وصفی در خارج از کشور و در اتریش به عنوان رایزن فرهنگی فعالیت خواهد کرد چرا که فعالیت‌های وی در بخش بین‌الملل بارها چشمگیر بوده است.

نام وصفی با روی کار آمدن دولت یازدهم بارها به عنوان گزینه برای مدیر اداره کتاب وزارت ارشاد و حتی دبیرکلی نهاد کتابخانه‌های عمومی شنیده می‌شد اما او مسئولیت را نپذیرفت.

محمدرضا وصفی متولد 1343 در تهران و تحصیلکرده دکترای فرهنگ و تمدن است. وی پیش از این مدیریت دفتر تشکل‌ها و مجامع فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را برعهده داشت.

وصفی در کارنامه خود حضور در نمایشگاه کتاب و مدیر کمیته بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران را دارد.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها