امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102763
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۳
تعداد بازدید: 16
علیرضا جهانگیریان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره جلسه امروز وزیر راه و شهرسازی در سازمان هواپیمایی درباره ...

علیرضا جهانگیریان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره جلسه امروز وزیر راه و شهرسازی در سازمان هواپیمایی درباره سانحه ایران‌140 اظهار داشت: در این جلسه که لحظاتی پیش به پایان رسید، در مورت تاریخچه هواپیما و شرکت هواپیمایی سپاهان اطلاعاتی داده شد.

وی ادامه داد: همچنین در مورد اقدامات انجام شده پس از وقوع این سانحه و نیز درباره جوانب مختلف وقوع حادثه، اطلاعاتی به وزیر راه و شهرسازی ارائه شد.

‌رئیس سازمان هواپیمایی اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی نیز مصوبات هیأت دولت درباره این سانحه و دستور رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه این هواپیما فعلاً نباید پروازی داشته باشد را ارائه کرد و خواست که نتایج بررسی‌ها به اطلاع همه مردم برسد.

وی بیان کرد: طبق الزام وزیر راه و شهرسازی فعلاً این هواپیما هیچ پروازی نخواهد داشت تا کمیته بررسی سانحه سازمان هواپیمای کشوری نتایج بررسی خود را رسما اعلام کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: همچنین در این جلسه در مورد کمیته بررسی سانحه و تعیین اعضا تصمیم اتخاذ شد.

وی گفت: مقرر شد دومین جلسه نیز امروز مجددا تشکیل شود تا کارگروه‌های 11 گانه کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری مشخص شود.

جهانگیریان اضافه کرد: جعبه سیاه هواپیما دریافت شده و امکانات بازخوانی آن در داخل وجود دارد، بنابراین تلاش کردیم حتی‌المقدور جعبه‌های سیاه در داخل کشور بازخوانی شود.

‌رئیس سازمان هواپیمایی تاکید کرد: طبق ضوابط از نماینده کشور طراح و سازنده هواپیما نیز برای خواندن جعبه‌های سیاه و بررسی سانحه دعوت به عمل آمده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این هواپیما مجوزهای پروازی استاندارد را داشته است، گفت: طبق استانداردها لازم است مجوزهای پروازی استاندارد توسط یک هواپیما اخذ شود.

‌رئیس سازمان هواپیمایی گفت: به هر حال ممکن است در عملیات پرواز ایران 140 روز گذشته، فعالیت‌هایی هم انجام شده باشد که کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری این موضوعات را به دقت بررسی می‌کند.

‌به گزارش‌ فارس اولین جلسه بررسی سانحه هواپیمای آنتونف 140 با حضور وزیر راه و شهرسازی، قائم مقام وزیر، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و اعضای کمیته بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری برگزار شد.‌طبق نظر وزیر راه و شهرسازی، کمیته بررسی سانحه متشکل از پنج نفر بوده و این کمیته، اعضای تیم‌های 11 ‌گانه بررسی سانحه را نهایی خواهند کرد.

با جمع آوری اطلاعات کافی، این کمیته موظف است ظرف مدت کوتاهی گزارش سانحه را تکمیل و در اختیار مقامات ذی صلاح قرار دهند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها