امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102773
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۵
تعداد بازدید: 117
به‌ گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد حسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس روز گذشته در دیدار با الگریداس سیساس نایب رئیس مجلس

به‌ گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد حسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس روز گذشته در دیدار با الگریداس سیساس نایب رئیس مجلس لیتوانی و هیأت همراهش با اشاره به نقش تعیین کننده پارلمان‌ها در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نسبت به استفاده از ظرفیت‌های موجود در جهت تحکیم و گسترش روابط فی مابین اعلام آمادگی کرد.

وی با اشاره به نقش حائز اهمیت رفت و آمدهای هیأت‌های خارجی در انعکاس واقعیات جمهوری اسلامی ایران افزود: امروز برخلاف اراده نظام سلطه و قدرت‌های بزرگ خصوصا آمریکا که در جهت تحقق اهداف خود تمام ابزارهای سیاسی اقتصادی و رسانه‌ای را به کار گرفته است تا ایران در تنگناهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی قرار دهد، جمهوری اسلامی ایران در یک موقعیت بسیار خوب و در فضای تبدیل شدن به یک قدرت خوب اقتصادی حرکت می کند.

ابوترابی در ادامه اقدامات خصمانه غرب و آمریکا در اعمال تحریم‌ها علیه ایران را بیهوده دانست و گفت: جمهوری اسلامی با اراده آمریکا و متحدان اروپایی‌اش و در تناقض با قواعد و مقررات بین‌المللی به ویژه معاهده NPT، مورد تحریم‌های ظالمانه قرار گرفت و این در حالی است که در خاورمیانه رژیم صهیونیستی بدون اعتنا به این معاهده و قواعد بین‌المللی و با در اختیار داشتن زرادخانه‌های هسته‌ای مورد حمایت کامل اروپا و آمریکا است.

وی افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران با درنوردیدن تحریم‌ها در شرایط مناسب اقتصادی و اجتماعی و همبستگی و انسجام قرار دارد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با دوگانه دانستن رفتارهای غرب و امریکا نسبت به مسائل سیاسی و اقتصادی جامعه جهانی خاطرنشان کرد: نمی‌توان نسبت به نگاه دوگانه به موضوع حقوق بشر در برابر جنایات هولناک رژیم صهیونیستی در قتل عام و کشتار زنان و کودکان بی گناه و افراد غیر نظامی، تخریب‌ها و اماکن مذهبی و دینی و مدارس با ادعای دفاع از حقوق بشر بی‌تفاوت بود.

وی ادامه داد: در فضای امروز جهان نمی‌توان ملتی را به دلیل دفاع از امنیت خود مورد سرکوب قرار داد و در مقابل سکوت بلکه حمایت قدرت‌های بزرگ در برابر این ظلم‌های آشکار پذیرفته نیست.

در ادامه این دیدار الگریداس سیساس نایب رئیس مجلس لیتوانی با اشاره به پیشینه مثبت روابط میان ایران و لیتوانی نسبت به توسعه و تعمیق مناسبات به ویژه در بعد پارلمانی اعلام آمادگی کرد.

نایب رئیس مجلس لیتوانی در ادامه با ابراز امیدواری از ثمربخشی مذاکرات ایران و گروه موسوم  به 1+5 و اتمام تحریم‌های جهانی علیه ایران خاطرنشان کرد: امیدواریم نتایج گفت‌وگوهای ایران و 1+5 سرانجام خوشایندی داشته باشد، چراکه نتایج این مذاکرات نه تنها برای ایران بلکه برای کشورهایی که با ایران همکاری می کنند مفید خواهد بود.

وی گفت: اتخاذ رویکرد دوگانه در هیچ شرایطی خصوصا زمانی که کشتار شهروندان و غیر نظامیان اتفاق افتاده است صحیح و عادلانه نیست.

سیساس همچنین با محکوم کردن حملات تروریستی در نقاط مختلف منطقه تنها راه حل معضلات و مناقشات بین‌المللی را راه حل مبتنی بر بحث و گفت‌و‌گو دانست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها