امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102778
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۵
تعداد بازدید: 44
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  از سنندج، حسام‌الدین آشنا ظهر امروز در جلسه هماهنگی ستاد راهیان نور غرب و شمال‌غرب کشور که در سالن دولت

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  از سنندج، حسام‌الدین آشنا ظهر امروز در جلسه هماهنگی ستاد راهیان نور غرب و شمال‌غرب کشور که در سالن دولت استانداری کردستان در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: حرکت راهیان نور در کشور به صورتی غریبانه در سال‌های گذشته آغاز شد و به تدریج شکوفا و ارزش‌های آن شناخته شد.

وی تصریح کرد: امروزه بر همگان ثابت شده که این حرکت نیاز دینی و فرهنگی جامعه ما بوده و باید با جدیت و گستردگی بیشتری دنبال شود.

وی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور در حقیقت بخشی از هویت کشور ما را که تا قبل از آغاز این حرکت مورد بی‌توجهی قرار گرفته بود احیا کرد، افزود: راهیان نور در واقع پیوند میان نسل‌های جوان و پدرانشان و خاطرات آن دوران است.

به گفته نماینده رئیس جمهور در ستاد راهیان نور، این حرکت ارزشی پویایی و نشاط مفید معنوی را در میان جمعیت بزرگ بیش از 5 میلیون نفر در سال ایجاد کرده است.

آشنا خاطر نشان کرد: ارزش‌ این حرکت وقتی شناخته می‌شود که ما به عنوان کسانی که مسئول ایجاد و هماهنگی آن هستیم نتیجه تلاش خود را در تغییر نگرش آنهایی که در این اردوها شرکت می‌کنند مشاهده کنیم.

وی تصریح کرد: قطعا ما اگر در برنامه‌ریزی و هدایت کسانی که در راهیان نور شرکت می‌کنند خوب عمل کنیم نگرش آنها قبل از اعزام و بعد از آن متفاوت خواهد بود.

نماینده رئیس جمهور در ستاد راهیان نور با بیان اینکه مفهوم ملت‌سازی ایران با دفاع مقدس تکمیل شده است، افزود: وقتی اصفهانی در کردستان و کردستانی در جنوب می‌جنگد یعنی همه ما یک ملت واحد و جدانشدنی هستیم.

آشنا گفت: زمانی که فرزندان این پدران برای بازدید از مناطقی که محل رزم پدرانشان بوده می‌آیند قطعا می‌فهمند که خوزستان و کردستان پاره وطن و از آن جدانشدنی است.

وی با بیان اینکه هر گامی که برای راهیان نور برمی‌داریم قدمی در مسیر بهشت خواهد بود، تصریح کرد: حرکتی در این مسیر حرکتی ارزشی در راه شهدا، امام شهدا و رهبر معظم انقلاب است.

وی خاطرنشان کرد: ما که امروز از نهادها، سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف در این تیم کاری به عنوان نمایندگان تام‌الاختیار و نمایندگان ستاد هستیم باید در کنار هم در راستای انجام دو رسالت گام برداریم.

وی جلب حمایت از دستگاه‌های تابعه برای تقویت بیش از پیش حرکت ارزشی و فرهنگی راهیان نور را مهم‌ترین وظیفه نمایندگان حاضر در جلسه عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه برای ستاد راهیان نور ردیف بودجه بزرگ و متمرکزی در دولت تعریف نشده باید همه دستگاه‌ها به مثابه وظیفه ذاتی در این مسیر گام بردارند.

نماینده رئیس جمهور در ستاد راهیان نور با بیان اینکه در سال‌های گذشته این روش توفیقات و برکات بسیار خوبی داشته است، گفت: گاهی در تعریف یک ردیف بودجه این میزان اعتبار که امروز با این روش در مسیر اجرای اردوهای راهیان‌نور هزینه می‌شود اختصاص داده نمی‌شد.

هزینه‌کرد 500 میلیارد تومان در بحث راهیان‌نور

به گفته آشنا، براساس آمار سالیانه اعتباری بالغ بر 400 تا 500 میلیارد تومان در بودجه استانی و ملی برای راهیان‌نور در سطح کشور هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه همه باید دست به دست هم بدهیم تا این کار ارزشی اتفاق بیفتد، بیان کرد: محقق شدن این مهم نیازمند هماهنگی‌های درون و برون سازمانی و بین دستگاه‌ها و هماهنگی با ستاد راهیان نور دارد تا بتوان از این اعتبارات و هزینه‌ها بهترین استفاده را برد.

نماینده رئیس جمهور در ستاد راهیان نور با بیان اینکه بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب نباید اجازه داد دفاع مقدس را افت فراموشی بگیرد، افزود: هر چیزی که ترویج و تبلیغ روی آن انجام شود قطعا فراموش نخواهد شد.

آشنا خاطر نشان کرد: باید با اقدامات فرهنگی و تبلیغی و توسعه بیش از پیش حرکت ارزشی راهیان‌نور دفاع مقدس را در دید مردم برای همیشه نگه داریم تا هیچگاه فراموش نشود.

وی با اشاره به شرایط امروز در برخی از کشورهای همسایه و تهدیداتی که از سوی دشمنان جان و مال مردمانشان را در معرض خطر قرار داده است، بیان کرد: داعشی که اقلیم کردستان احساس می‌کرد با آن توافق کرده امروز بر جان مردم بی‌گناه آن تجاوز می‌کند.

به گفته نماینده رئیس جمهور در ستاد راهیان نور، آمریکایی که قرار بود برای همیشه از عراق بیرون برود امروز به دلیل تقاضایی برای سرکوبی داعش به اقلیم عراق بازگشته است.

آشنا افزود: وضع منطقه عراق امروز بسیار ناآرام است و تجربه‌ این کشور یک تجربه آموزنده برای کشور ما خواهد بود که بیش از پیش به اهمیت امنیت موجود پی ببریم.

وی مهم‌ترین عامل وضعیت امروز عراق را ندیده گرفتن نیروهای مردمی از سوی سران حکومتی آن عنوان کرد و بیان داشت: فرهنگ دفاعی که در راهیان نور تولید و بازتولید می‌شود مهم‌ترین نیاز امروز جمهوری اسلامی است.

به گفته نماینده رئیس جمهور در ستاد راهیان نور، این فرهنگ دفاعی در نیروهای جوان این آمادگی را ایجاد می‌کند که اگر جنگ اتفاق بیفتد برای مقابله با هر دشمنی آماده و همچون پدرشان در میدان حاضر خواهند بود.

آشنا با بیان اینکه دور کردن جوانان از رفاه شهری از دیگر تاثیرات برگزاری اردوهای راهیان نور در کشور است، بیان کرد: جوانان ما با حضور در این اردوها می‌فهمند که کشور ما بجز قلب کشور استان‌های دیگری هم دارد.

وی خاطرنشان کرد: جلوگیری از تحریف راهیان نور از مطالبات رهبری است که برای تحقق آن نباید اجازه داد هر کس از ضم خود به بیان اتفاقات و رخدادهای دفاع مقدس بپردازد.

نماینده رئیس جمهور در ستاد راهیان نور افزود: باید با گسترش هرچه بیشتر اردوهای راهیان نور و ایجاد بسترها برای حضور جوانان در این منطقه احساس غرور، افتخار و عزت‌آفرینی را در آنها فراهم کنیم.

به گفته آشنا، این خیلی مهم است که وقتی جوان ما از این اردوها باز می‌گردد با مشاهده و بیان واقعیات امید، اعتماد به مسئولان نظام، سپاه، بسیج، ارتش که در آن دوران و امروز در راستای دفاع از انقلاب و ارزش‌های آن تلاش می‌کنند ایجاد شود.

وی افزود: باید با برنامه‌ریزی و مدیریت دقیق به نحوی اقدام شود که نقطه پایان و بازگشت از این اردوها برای جوانان و فرزندان این مرز و بوم اعتماد به نظام باشد.

وی با بیان اینکه مردمی کردن راهیان نور از دیگر مطالبات مقام معظم رهبری است که باید به آن توجه ویژه شود، تصریح کرد: باید به گونه‌ای در این عرصه ورود پیدا کرد که بعد معنوی در این حرکت مردمی بوده و در کنار پرداختن به شخصیت‌ها و سردارهای مهم همچون باکری‌ها و چمران‌ها صدها هزار بسیجی که در دفاع مقدس نقش‌آفرینی کردند در راهیان نور دیده شود.

نماینده رئیس جمهور در ستاد راهیان نور گفت: باید در این اردوها به مردمی بودن این دفاع عظیم بیشتر پرداخت و بخش عظیم از کار را خود مردم در دست بگیرند.

آشنا با بیان اینکه باید با سازماندهی خانواده‌ها در کنار اعزام کاروان‌های راهیان‌نور بر اساس چارچوب مشخص به منظور تداوم این نهضت فرهنگی مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: باید به نحوی برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری شود که هر ایرانی تا سن 50 سالگی حداقل یک مرتبه از برکات این اردوها و حضور در مناطق عملیاتی بهره‌مند شود.
انتهای پیام/79002/ق40/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها