امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102780
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۵
تعداد بازدید: 70
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، سورنا ستاری صبح امروز در نشست با اساتید دانشگاه‌های استان کرمانشاه از بودجه یک هزار میلیارد

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، سورنا ستاری صبح امروز در نشست با اساتید دانشگاه‌های استان کرمانشاه از بودجه یک هزار میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی کشور در سال‌جاری خبر داد.

وی با بیان اینکه 600 شرکت دانش‌بنیان در کشور تأیید صلاحیت شده، خاطر نشان کرد: از این تعداد سهم استان کرمانشاه کمتر از هفت شرکت است، در حالیکه هر هفته 30 تا 40 شرکت دانش‌بنیان به این مجموعه در کشور افزوده می‌شوند.

معاون علمی فناوری رئیس جمهور بیان داشت: توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در کشور نیازمند تغییر نگرش‌ها در کل کشور است و در کشوری همچون ایران که محصولی مثل نفت دارد، هیچ کار تولیدی اتفاق نمی‌افتد.

به گفته وی، استخراج نفت پنج دلاری و فروش آن به قیمت 100 دلار دیگر توجیهی برای توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و تولیدات داخلی باقی نخواهد گذاشت.

ستاری با بیان اینکه تمام دانشگاه‌ها باید درصد قابل توجهی از درآمد خود را از طریق فروش تکنولوژی کسب کنند، تصریح کرد: مکانیزم بازار بر کار تجاری‌سازی حاکم بوده و این امر در قالب دانشگاه شکل نمی‌گیرد.

این مسئول افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر 99 درصد از درآمد خود را از محل شهریه و یک درصد دیگر را از محل فروش اموال تأمین می‌کند.

وی با تصریح اینکه تاکنون در حوزه پژوهش هزینه زیادی صورت گرفته، گفت: برخی از پژوهشکده‌های دولتی سالانه 500 میلیارد تومان اعتبار دریافت می‌کنند.

معاون علمی فناوری رئیس جمهور معتقد است، دانشگاه و صنعت به‌صورت مستقیم نمی‌توانند با هم ارتباط برقرار کنند و احتیاج به حلقه‌های واسطه‌ای همچون مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان و... دارند.

وی تجلیل از اساتید کارآفرین را مورد اشاره قرار داد و گفت: قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان دارای یک قانون مدرن و پیشرفته است که بعد از گذشت چهار سال هنوز اجرایی نشده است.

معاون علمی فناوری رئیس جمهور تأیید صلاحیت این شرکت‌ها را به‌عنوان یک مدخل ورودی برای اجرایی کردن قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد.

ستاری از برپایی نمایشگاه‌ تجهیزات آزمایشگاهی با اعتبار 40 درصدی از سوی معاونت علمی فناوری ریاست جمهور خبر داد و مطرح کرد: این نمایشگاه با هدف حمایت از توسعه صنعت ساخت تجهیزات آزمایشگاهی داخلی است.

وی وظیفه بنیاد نخبگان را حمایت و حفظ افراد نخبه در داخل استان‌ها برای استفاده و به‌کارگیری از ان ظرفیت عظیم برشمرد و افزود: پارک‌های علم و فناوری یک از پایه‌های محکم اقتصاد دانش‌بنیان است.
انتهای پیام/2700/ل40/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار