امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102782
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۵
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روح‌الله نژادحسینیان امروز (دوشنبه 20 مرداد) در سخنرانی افتتاحیه نشست کمیته دائمی امور

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روح‌الله نژادحسینیان امروز (دوشنبه 20 مرداد) در سخنرانی افتتاحیه نشست کمیته دائمی امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی با تشکر از حاضران و نمایندگان مجالس کشورهای آسیایی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی با سخاوتمندی تمام اجرای این نشست را عهده‌دار شد که این موضوع قابل تمجید است.

وی افزود: آخرین جلسه مجالس آسیایی در دسامبر 2013 در اسلام‌آباد پاکستان برگزار شد و عناوین آن عبارت از ایجاد هماهنگی بین مذاهب مختلف در آسیا، هماهنگی جلسه زنان پارلمان‌های  APA، ارتقا و حفاظت از کارگران مهاجر، مسئله قاچاق انسان و مسائل مرتبط با آن، مسئله فساد، محافظت و احترام به تنوع فرهنگی، چالش و فرصت‌های جهانی‌سازی، دستیابی به برنامه توسعه، فناوری اطلاعات و ارتباطات بود.

نژادحسینیان در ادامه خاطرنشان کرد: در گزارشی که به اعضا ارائه شده است، دبیرکل توضیحاتی را بیان داشته است تا زمینه برای اجرایی شدن آن از سوی کمیته دائمی اجتماعی و فرهنگی طی شود.

وی تصریح کرد: برای تدوین نوع عملکرد مجمع آسیایی موضوع به دو بخش تقسیم شد. بخش اول نقشه راه اهداف و مقاصد  APAو بخش دوم شامل سازوکار مکانیسم‌هایی که باید توسط اعضا و پارلمان‌های عضو محقق شود.

رئیس مجمع مجالس آسیایی در ادامه تصریح کرد: بخش اول به خوبی گردآوری و تکمیل شده است، اما در بخش دوم کارهای زیادی باید انجام گیرد. دبیرکل مکرراً با اعضا و پارلمان‌های عضو تماس گرفته و گزارش‌های متعددی به اعضا ارائه داده است تا موضوع سریع تر پیگیری شود.

وی اضافه کرد: کارهای کارشناسی در رابطه با نهادهای APAو تدوین فعالیت‌های آنها با توجه به سازمان‌های بین‌المللی برای بهبود محتوای مصوبات و ایده‌های خلاقانه جدید انجام گرفته است. در جریان نشست APAیک پیش‌نویس می‌تواند به تصویب اعضا برسد.

نژادحسینیان گفت: این نشست APAدر تهران یک فرصت مناسب دیگر به اعضا می‌دهد که در کنار هم با یکدیگر تبادل‌نظر کنند و همچنین سیاست‌هایی را برای رسیدن به راه‌های جدید اتخاذ کنند.

دبیرکل مجمع مجالس آسیایی ادامه داد: ما در مجمع مجالس آسیایی باید به راه های جدیدی برسیم، گرچه با مشکلاتی مواجه هستیم، اما این موضوع می تواند به پویایی و تنوع مصوبات منجر شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها