امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102812
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، در دومین روز سفر هیئت 30 نفر از دیپلمات‌های مقیم ایران، مدیر کل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، در دومین روز سفر هیئت 30 نفر از دیپلمات‌های مقیم ایران، مدیر کل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور و رئیس کمیساریای سازمان ملل متحد در امور پناهندگان از وضعیت مهاجرین در خراسان رضوی این هیأت به بازدید از ساخت مدرسه 12 کلاسه منطقه تبادکان مشهد پرداخت.

گفتنی است در این بازدید مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی به نمایندگی از 140 هزار معلم و بیش از یک میلیون دانش‌آموز خراسان رضوی ضمن خوش‌آمدگویی به هیئت اعزامی اظهار کرد: بیش از 60 هزار نفر از دانش‌آموزان خراسان رضوی را دانش‌آموزان پناهنده تشکیل می‌دهند.

سیدجواد حسینی با اشاره به اینکه از 60 هزار دانش‌آموز تبعه در خراسان رضوی 48 هزار تبعه افغان و بقیه از 16 کشور دیگر هستند که در بیش از 2 هزار کلاس درس مشغول به تحصیل بوده و در کنار سایر دانش‌آموزان ایرانی از خدمات آموزشی و پرورشی بهره‌مند می‌شوند افزود: بیش از 2 هزار و 500 معلم و فرهنگی کار تعلیم و تربیت اتباع مذکور را عهده‌دار هستند.

وی با بیان اینکه هزینه هر معلم اگر یک میلیون تومان برآورد شود در راستای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان اتباع در خراسان رضوی هزینه زیادی مصرف می‌شود گفت: از جمله خدمات دیگر به دانش‌آموزان اتباع در استان توزیع تجهیزات آموزشی، لوازم ورزشی و اجرای طرح سوادآموزی برای اولیای آنان است که در طی چند سال اخیر هزار نفر از اولیای دانش‌آموز اتباع در خراسان رضوی باسواد شدند.

حسینی همچنین به اجرای طرح‌های مهارت‌های زندگی برای اولیای دانش‌آموزان مهاجر خارجی در خراسان رضوی و مشاوره شغلی و تحصیلی اشاره کرد و افزود: اجرای طرح بهداشت و سلامت اتباع در مدرسه، توزیع 3 هزار سری لوازم‌التحریر طی چند سال اخیر برای دانش‌آموزان اتباع خارجی، برگزاری طرح‌های مهارت‌آموزی و اردوهای فرهنگی و توزیع کتب درسی و غیردرسی از دیگر خدمات پناهندگان در این استان است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی تصریح کرد: از 60 هزار دانش‌آموز پناهنده در این استان بیش از 2 هزار دانش‌آموز به صورت تجمیعی در مهمان‌شهر تربت جام مشغول به تحصیل هستند و 20 هزار از 60 هزار دانش‌آموز مذکور نیز در منطقه تبادکان مشهد تحصیل می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: این مدرسه 12 کلاسه در تبادکان مشهد با اعتبارات کمیساریای سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و اتحادیه اروپا و نیز کمک مردم ژاپن با 1490 مترمربع در حال ساخت است که این پروژه از 28 اردیبهشت ماه سال جاری آغاز و تاکنون بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در شروع سال تحصیلی جدید برای دانش‌آموز پناهنده به بهره‌برداری می‌رسد.

حسینی با اشاره به اینکه در این مدرسه 800 دانش‌آموز در قالب دو شیفت و در دو مقطع ابتدایی و اول متوسطه پذیرش خواهند شد گفت: بیش از 30 نفر معلم و عوامل اجرایی مسئولیت تعلیم و تربیت دانش‌آموزان این مدرسه را عهده‌دار می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش به ارتقای مدیریت آموزشگاهی و توسعه مشارکت‌ها توجه ویژه داشته و در این مکان نیز این موارد مدنظر است و از 7 هزار مدرسه که از اول مهر ماه سال جاری در آنها طرح تعالی مدیریت در آموزشگاه در کل کشور اجرایی می‌شود این مدرسه نیز به عنوان یکی از 7 هزار مدرسه مذکور خواهد بود.

وی در خاتمه خطاب به دیپلمات‌های حاضر در مراسم گفت: خراسان رضوی 2500 خیر مدرسه‌ساز دارد که سالانه 100 میلیارد تومان هزینه مدرسه‌سازی در این استان را انجام می‌دهند و ما اکنون آمادگی خود را برای واگذاری زمین در راستای مساعدت‌های شما اعلام می‌کنیم تا اعتبارات لازم اختصاص یابد.
 
انتهای پیام/70005/صا30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها