امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۰۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102815
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
محمدمهدی هدایت امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: روز چهارشنبه پهلوان‌سرای علی بن ابیطالب با مشارکت هیئت پهلوانی و زورخانه ای ...

محمدمهدی هدایت امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: روز چهارشنبه پهلوان‌سرای علی بن ابیطالب با مشارکت هیئت پهلوانی و زورخانه ای استان اصفهان و بسیج ورزشکاران برنامه ای برای بزرگداشت روز فرهنگ پهلوانی برگزار می‌کند.

وی با اشاره به نامگذاری روز 17 شوال به عنوان روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای بیان کرد: در متن تقویم رسمی کشور که به عنوان روز 17 شوال است، با هدف پاسداری و ترویج فرهنگ ارزشمند پهلوانی و جوانمردی و همچنین در راستای حفاظت از میراث فرهنگی کشورمان نامگذاری شده است.

رئیس هیئت مدیره موسسه علی بن ابیطالب(ع) تصریح کرد: امیدواریم این مناسبت فرهنگی بهانه خوبی برای ترویج اخلاق‌مداری و فرهنگ جوانمردی در کشور و هدیه‌ای معنوی به مردم جهان باشد.

به گفته وی جوانمردی صفتی است که تنها مربوط به ورزشکاران نیست زیرا جوانمردی صفتی الهی است که تمام مردم جامعه را در بر می گیرد و منوط به افراد خاص نیست همانطور که از رابعه در تاریخ به عنوان یک زن جوانمرد یاد می کنند.

هدایت تاکید کرد: انتظار می‌رود مسئولان فرهنگی در راستای ترویج خصلت جوانمردی، گذشت، کمک و بسیاری از خصایص مانند رادمردی و جوانمردی در جامعه تلاش کنند تا این فرهنگ نهادینه شود.

وی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه این روز تاکید کرد: در این برنامه از مرتضی شکرانه داور بین‌المللی فوتسال اصفهان به دلیل زحماتی که برای ورزش اصفهان کشیده است قدردانی می شود.
انتهای پیام/63006/ر20/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار