امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10282
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۹
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس رشید قانعی مسئول کمیته طرح و برنامه ستاد دانشجویی «مقاومت رمز پیشرفت» سعید جلیلی ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس رشید قانعی مسئول کمیته طرح و برنامه ستاد دانشجویی «مقاومت رمز پیشرفت» سعید جلیلی با اشاره به اینکه  یکی از مهمترین مشخصه‌های اصلی آقای جلیلی برنامه‌محوری است، گفت: الان برنامه‌ها و اسناد بالادستی زیادی داریم که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است و همچنین یکی از برنامه‌های میان مدت، برنامه‌های پنج ساله توسعه است که باید بر اساس این برنامه‌ها عمل شود و اگر کاندیدایی برنامه‌هایی را ارائه کند که منطبق با آنها نباشد، به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

وی افزود: کلی‌گویی و ارائه برنامه‌های کلی، کار رئیس‌جمهور نیست. رئیس‌جمهور باید برنامه‌های تدوین شده را اجرا کند.

مسئول کمیته طرح و برنامه ستاد دانشجویی جلیلی خاطرنشان کرد: آقای جلیلی برای اجرای جزئیات این برنامه‌ها تدوین شده، راهکارهای اجرایی بسیار مناسبی طراحی کرده اند که در اسرع وقت بیان خواهند نمود.

 قانعی با اشاره به مدیریت پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی در شورای عالی امنیت ملی، گفت: ما یک فرار بزرگ مالیاتی داریم که آقای جلیلی در شورای عالی امنیت ملی برای ایجاد شفافیت اقتصادی به طراحی سامانه‌های مختلف اقتصادی از جمله سامانه ارزی پرداخت.

قانعی یکی از مهمترین برنامه‌های سعید جلیلی را شفافیت اقتصادی عنوان کرد و اظهار داشت: جلیلی معتقد است اگر شفافیت اقتصادی در کشور وجود داشته باشد، صنعتگران و اساتیدی که درگیر ارگان اقتصادی هستند از وضعیت بهتری برخوردار خواهند بود.

مسئول کمیته طرح و برنامه ستاد دانشجویی جلیلی با اشاره به فعالیت شورای امنیت در پرونده 3 هزار میلیاردی ادامه داد: در پرونده 3 هزار میلیارد استراتژی آقای جلیلی برعکس آقای احمدی نژاد افشاگری نیست بلکه وی به عمل معتقد است تا هوچی‌گری رسانه‌ای.    از این رو جلیلی تاکید داشت که عملکردش برای پرونده 3 هزار میلیارد رسانه‌ای نشود.

وی با بیان اینکه شورای امنیت ملی به هیچ قوه‌ای وابسته نیست و از تمام قوا در آن نمایندگانی وجود دارد گفت: یکی از مشکلات کشور فرار مالیاتی است و نشان می‌دهد که بانک جامع اطلاعاتی بین وزارت اقتصاد و صنعت وجود ندارد لذا تیم دکتر جلیلی به دنبال این است که با طراحی سامانه‌های مختلف نرم‌افزاری بتوانند شفافیت اقتصادی را به وجود آورند.

قانعی به تدوین سامانه بانک جامع اطلاعاتی و پرتال ارزی در تیم جلیلی اشاره کرد و افزود: به زودی از سامانه ثبت سفارش و سامانه سنا رونمایی می‌شود.

مسئول کمیته طرح و برنامه ستاد دانشجویی جلیلی با بیان اینکه جلیلی در برنامه‌ خود به 3 اصل اساسی معتقد است که در روزهای آینده بیشتر از آن خواهد گفت تصریح کرد: برنامه وی مبتنی بر کارآمدی دولت، اولویت‌بندی برنامه‌ها و اصلاح ساختار فرسوده دولت است که در واقع می‌خواهد عدالت ساختاری را ایجاد کند.

وی با تاکید بر اینکه در سفرهای استانی نباید وعده‌های بی‌جا به مردم داد خاطرنشان کرد: دیدن وضع اقتصادی مردم از نزدیک در سفرهای استانی درست است اما باید با رویکرد عقلانی با مشکلات مواجه شد.

قانعی در تشریح اولویت‌بندی برنامه‌ها افزود: آقای جلیلی معتقد است آنچه که در بضاعت دولت وجود دارد باید عمل شود و این سفارش مقام معظم رهبری نیز هست.

مسئول کمیته طرح و برنامه ستاد دانشجویی جلیلی با بیان اینکه مصوبات ما در حوزه پولی متعلق به دهه 40 است و باید اصلاح شود ادامه داد: در اصل سوم تعهد دولت به این برنامه‌های بلند‌مدت مورد توجه است.

وی با اشاره به رویکرد گفتمانی سعید جلیلی به بحث اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: تیم دانشجویان دکترای دانشگاه شریف برنامه اقتصاد مقاومتی را در قالب اسلایدی به مقام معظم رهبری ارائه داده‌اند که با استقبال ایشان نیز مواجه شد از این رو اقتصاد مقاومتی مبتنی بر توانمندی و بضاعت داخلی است.

قانعی با اشاره به تشکیل ستاد تدابیر ویژه اقتصادی در شورای عالی امنیت ملی و اختیاراتی که از سوی رهبری به آنها داده شده بود خاطرنشان کرد: شورای امنیت توانست در اقتصاد مقاومتی چرخه تولید را راه‌اندازی کند.

مسئول کمیته طرح و برنامه ستاد دانشجویی جلیلی با بیان اینکه طبق گزارش دولت تورم سال گذشته 50 درصد بود و گفتند که شاید فراتر از آن هم برود گفت: شورای امنیت می‌تواند برای مسائل امنیتی مصوبه بدهد و از این رو تورم را یک مقوله وابسته به امنیت دانست و شورای امنیت با وجود حاشیه‌هایی که با دولت داشت اما به دلیل پیروی از عدم ایجاد دوگانگی با دولت توانست با این تورم مبارزه کند.

وی بیان داشت: آقای زاهدی وفا که معاون وزارت اقتصاد بود در روزهای آینده برخی مباحث اقتصادی را ارائه خواهد کرد.

قانعی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه‌های جلیلی ادامه داد: با وجود اینکه برنامه‌های بالادستی و راهبردی در کشور وجود دارد که به شکل قانونی نیز تدوین شده مطرح کردن برنامه‌ای جدید یک نظام انتخاباتی است چرا که رئیس‌جمهور باید برنامه‌های موجود را عملی کند.

مسئول کمیته طرح و برنامه ستاد دانشجویی جلیلی تصریح کرد: ستاد تدابیر ویژه اقتصادی شورای امنیت ملی مسئول رفع تحریم‌ها در کشور بود و از این رو برنامه‌ ویژه‌ای داشت که در این مقطع نیز با اصلاحات صورت گرفته به روز می‌شود. از این رو حدود یک سال و نیم است که آقای جلیلی و تیمش در ستاد تدابیر ویژه اقتصادی در حال تدوین برنامه بوده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه آقای جلیلی از مدتها قبل قصد ورود به انتخابات را داشت اما با توجه به آرایش صحنه احساس تکلیف می‌کرد که وارد شود یا خیر افزود: ورود ایشان به عرصه انتخابات با ورود برخی افراد صورت گرفت.

خبرنگاری از وی پرسید که این افراد رد صلاحیت شده‌اند آیا آقای جلیلی باز هم احساس تکلیف می‌کند که قانعی پاسخ داد بنده در خصوص آرایش صحنه انتخابات و نه کاندیداهای رد صلاحیت شده صحبت کردم از این رو آقای جلیلی با مشاهده آرایش فعلی صحنه احساس کرد که خودش می‌تواند پرچمدار گفتمان انقلاب باشد.

قانعی از برگزاری کنفرانس خبری اقتصادی سعید جلیلی در روزهای آینده خبر داد و تاکید کرد رویکرد اقتصادی وی در یک سال و نیم اخیر مبتنی بر توان و تولید داخلی بوده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها