امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102820
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
اسماعیل مهاجر ظهر امروز در گفت‎و‎گو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: با توجه به نبود امکانات، بهترین راهکار اطفای حریق در شرایط فعلی، استفاده از ...

اسماعیل مهاجر ظهر امروز در گفت‎و‎گو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: با توجه به نبود امکانات، بهترین راهکار اطفای حریق در شرایط فعلی، استفاده از بالگرد حامل مخزن آب در مناطق صعب‎العبور است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون محیط‎بانان و نیروهای محیط زیست درحال اطفاء حریق هستند و قرار است نیروهای ارتش و سپاه به آنان ملحق شوند.

آتش‎سوزی در پارک ملی گلستان همچنان ادامه دارد

مهاجر با اشاره به محدوده آتش‎سوزی پارک ملی گلستان یادآور شد: آتش‎سوزی از بعد از ظهر روز گذشته در محدوده جنوب شرقی، جنوب و غرب پارک ملی که به "دیوار کجی" معروف است، روی داده است و هنوز ادامه دارد.

وی تصریح کرد: دامنه این آتش‎سوزی شدید به دلیل وزش باد به ارتفاعات و مناطق صخره‎ای پارک ملی سرایت کرده به گونه‎ای که نیروهای حاضر در منطقه قادر به مهار آن با دست نیستند.  

مدیرکل محیط زیست گلستان با اشاره به اقدامات مدیریت بحران گلستان اذعان داشت: با هماهنگی مدیریت بحران گلستان، بالگرد برای جابه‎جایی و پشتیبانی نیروهای منطقه، توسط جمعیت هلال‌احمر استان به منطقه اعزام شده و اکنون درحال انجام ماموریت‎های یاد شده است.

مهاجر، علاوه بر خشک‌سالی و کاهش رطوبت در منطقه، عامل انسانی را مهمترین منشاء آتش‎سوزی اخیر پارک ملی گلستان برشمرد.

شکارچیان غیرمجاز برای انتقام جنگل را به آتش می‎کشانند

وی اذعان داشت: شکارچی‎های غیرمجاز در مبارزه‎ای منفی برای انتقام و  مقابله با محیط زیست، این طبیعت بکر را به آتش می‎کشانند.

مهاجر ادامه داد: متاسفانه این آتش‎سوزی‎ها به طور عمد، اکثرا در مناطق صعب‎العبور روی می‎دهد که به دلیل عدم دسترسی، گسترش دامنه آن مهار را سخت می‎کند.        

لزوم تشکیل گروه واکنش سریع در مناطق حساس جنگلی

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه حفاظت از محیط زیست کشور به پارک ملی و مناطق حفاظت شده و تدوین برنامه جامع برای این بخش تاکید کرد: چنانچه کشور، محیط زیست، مناطق حفاظت شده و پارک ملی می‎خواهد، باید هزینه‎اش را بدهد.

به گفته مهاجر امکانات فعلی اعم از نیرو و تجهیزات پاسخ‌گوی مقابله با بحران‎هایی از این دست نیست و باید برای مناطق حساس جنگلی در کشور، نیروهای واکنش سریع مهیا ساخت.

انتهای پیام/83002/الف40/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار