امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102822
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رضی آبادی کارشناس بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران از پوشش بالای 97 درصدی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رضی آبادی کارشناس بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران از پوشش بالای 97 درصدی واکسیناسون فلج اطفال در کشور خبر داد.

وی افزود: با اقدامات و تدابیر دانشگاه میزان پوشش این واکسن در سطح دانشگاه علوم پزشکی تهران 100 درصد است.

کارشناس بیماری های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه تصریح کرد: از سال 1380 موردی از ابتلا به ویروس وحشی فلج اطفال در ایران نداشته‌ایم و پوشش بالای 97 درصدی واکسیناسیون فلج اطفال در کشور را از جمله عوامل دستیابی به این موفقیت است.

رضی آبادی افزود: فلج اطفال از بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن است که معاونت بهداشت دانشگاه با اجرای موفقیت آمیز برنامه مراقبت و بیماریابی فلج شل حاد در مناطق جنوب تهران، شهرستان‌های ری و اسلامشهر سهم بسزایی در دستیابی به این موفقیت داشته است.

این کارشناس در خصوص برنامه‌های این معاونت به طرح لکه گیری واکسن فلج اطفال اشاره و تصریح کرد: همه ساله در دو نوبت فروردین و اواخر اردیبهشت، واکسن خوراکی فلج اطفال به همه کودکان زیر 5 سال اتباع بیگانه با مراجعه خانه به خانه خورانده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه مراقبت بیماری فلج شل حاد جهت حفظ این شاخص و دستیابی به گواهی عاری از پولیو، هر گونه فلج شل ناگهانی سریعاً گزارش و در فاصله 14 روز از مورد نمونه تهیه می شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها