امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102824
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
خلیل حیات مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: بسیاری از عناوین درحال حاضر در قوانین مدونه کیفری وجود دارد که ...

خلیل حیات مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: بسیاری از عناوین درحال حاضر در قوانین مدونه کیفری وجود دارد که شاید بیش از 1700 عنوان باشد می تواند جنبه غیردادگاهی و غیر مجازاتی داشته باشد یعنی از طریق مراجع دیگری بدون احتیاج دادگاه و پلیس قابل حل است.

وی افزود: برخی از این تخلفات عبارتند از تخلفات اقامت غیرمجاز، مخدوش کردن یک سند رسمی یا بحث‌های ثبتی و سجلی که آنها را می‌شود در هیئت‌های شبه‌قضایی حل کرد.

نماینده مردم ماهشهر در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما از این بابت در ایران شورای حل اختلاف درست کردیم ولی این شورا نتوانست مشکلی از مشکلات بار قضایی دادگاه‌ها را حل کند.

حیات مقدم پیشنهاد کرد: باید طوری شود که دستگاه قضایی در حل موضوع ارتباطی نداشته باشد و باری از دوش دستگاه قضایی برداشته شود.

وی اظهار کرد: سیستم قضایی ایران درباره قضازدایی کمترین توجه‌ را به نهادها و سازمان‌های شبه قضایی داشته است و دلیل عمده این بی‌توجهی هم آن است که ما داریم گام‌های اول توسعه قضایی را بر می‌داریم. این گام‌ها باید بلندتر و قوی‌تر و بیشتر باشد.

عضو سابق کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در کمیسیون قضایی قضات خیلی خوبی داریم که باسواد و آگاه هستند. بنده خیلی خوشبین‌ هستم که آنها این لایحه را به سرانجام خوبی برسانند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها