امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102832
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، سردار حسین چناریان ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: یک ارتباط صمیمانه، تعامل منطقی و مطلوب ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، سردار حسین چناریان ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: یک ارتباط صمیمانه، تعامل منطقی و مطلوب امروز میان پلیس و اصحاب رسانه وجود دارد و این برای ما یک سرمایه ارزشمند محسوب می‌شود.

وی افزود: طی یک سال گذشته‌ فضای‌ بسیار تعاملی خوب و حمایت و پشتیبانی بسیار مناسب و مطلوب با جامعه رسانه‌ای استان کرمان داشته‌ایم.

چناریان عنوان کرد: قطعا مطبوعات‌ و  جامعه رسانه‌ای ما نقش موثری در حوزه امنیت اجتماعی دارند و دلیل این امر ارتباط به روز و به هنگامی است که خبرنگاران با جامعه و اقشار مختلف جامعه دارند‌ و اعتمادی به این قشر به وجود آمده است.

فرمانده انتظامی استان کرمان تصریح کرد: در هر جامعه‌ای ‌که رسانه‌های آن بانشاط، پویا، موثر و محور در جامعه هستند یکی از شاخص‌های رشد و پیشرفت و پویایی جامعه را نشان می‌دهد و امروزه این امر در حوزه تلاش‌ها و فعالیت‌های خبرنگاران محقق شده است.

وی بیان داشت: قطعا در مجموعه نیروی انتظامی و پلیس، خبرنگاران ‌‌در بخش ‌بسترسازی برای توسعه امنیت اجتماعی، حضور به موقع خبرنگاران برای انعکاس ماموریت‌های پلیس و ‌ابقای روحیه اعتماد مردم به پلیس موثر هستند.

چناریان افزود:‌ رسانه‌های امروز در بسترسازی، فضاسازی‌های ذهنی و روانی مناسبی که ‌در جامعه ایجاد می‌کنند در بستر توسعه امنیت اجتماعی کمک‌یار پلیس هستند. 

کوی تصریح کرد: اولویت‌های ماموریتی نیروی انتظامی‌ در سال‌جاری شامل مبارزه با سرقت، برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر و خرده‌فروشان‌، ادامه طرح ارتقای امنیت اجتماعی با رویکرد انضباط اجتماعی در حوزه کاهش تصادفات و تلفات ناشی‌ از تصادفات‌ و ‌تقویت مرزهای کشور است.

فرمانده انتظامی استان کرمان‌ با اشاره به اینکه در چهار ماه نخست سال‌جاری‌ اتفاقات خوبی در سطح استان کرمان رخ داده است، افزود: ما در بخش مربوط به سرقت‌های مهم شش درصد کاهش‌ و 38 درصد افزایش کشف سرقت‌ها و جرائم را داشتیم.

وی عنوان کرد: در مجموع سرقت‌ها و جرائم استان کرمان در چهار ماه نخست سال‌جاری پنج درصد کاهش یافته است و امیدواریم با اقداماتی که قرارگاه مبارزه با سرقت و تمرکزی که در این حوزه صورت گرفته این روند تا پایان سال ما را به سمت شاخص 10 درصدی کاهش و 20 درصدی کاهش جرم‌ برساند.

چناریان گفت: ما در چهار ماه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در زمینه قتل کاهش 20 درصدی، شرارت 41 کاهش درصدی، جرائم خشن مانند تجاوز به عنف کاهش 28 درصدی را شاهد بودیم.

این مقام ارشد انتظامی استان کرمان افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 70 درصد افزایش کشف محموله‌های قاچاق را در استان کرمان داشته‌ایم و کشفیات ما در چهار ماه سال‌جاری 37.5 تن بوده است.

وی با بیان اینکه جرم 65 درصد زندانیان استان کرمان مربوط به حوزه مواد مخدر است در زمینه برخورد با خرده‌فروشان شهرستان کرمان عنوان کرد: در نیمه‌های سال گذشته 500 خرده‌فروش مواد مخدر شناسایی، 92 خانه بازرسی و 30 خانه بازرسی مجدد صورت گرفت.

چناریان افزود: در سال‌جاری 370 خانه خرده‌فروشی مواد مخدر مورد بازرسی قرار گرفت که 37 خانه به دلیل تداوم در زمینه خرده‌فروشی پلمب شدند.

 فرمانده انتظامی استان کرمان بیان داشت: در چهار ماه نخست سال‌جاری 24 طرح در زمینه پاکسازی مناطق آلوده معتادان پرخطر در سطح استان انجام و 400 معتاد پرخطر به مراکز ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر تحویل داده شد.

چناریان گفت: در حوزه ارتقای امنیت اجتماعی در زمینه برخورد‌ با اراذل و اوباش، ‌مزاحمت‌های نوامیسی و ارتقای امنیت اجتماعی  در پارک‌ها تفرجگاه‌ها هفتگی در سطح استان انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: 92 درصد جرائم فضایی مجازی در استان کرمان کشف شده‌ و کرمان رتبه اول کشف جرائم سایبری در کشور را به خود اختصاص داده که بیشترین جرائم سایبری استان مربوط به جرائم مالی است.چناریان بیان کرد: در سال گذشته رتبه اول کاهش تلفات جاده‌ای را در کشور به دست آوردیم، اما در چهار ماه نخست سال‌جاری پنج درصد افزایش تلفات جاده‌ای در سطح استان کرمان داشته‌ایم‌.

انتهای پیام/80018/و40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها