امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102833
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، قادر تقی‌زاده پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان اردبیل اظهار کرد: ما به یکباره با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، قادر تقی‌زاده پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان اردبیل اظهار کرد: ما به یکباره با آغاز تعطیلات عید سعید فطر با حجم سنگینی روبه‌رو شدیم به طوری که در یک روز بیش از 700 دستگاه خودرو وارد شهر سرعین شد که آمار بسیار تعجب‌آور و غیرمنتظره بوده است.

وی افزود: با این حجم عظیم سفرها ما با گردشگری به روش سنتی نمی‌توانیم پاسخگوی مردم باشیم و از هم‌اکنون در تدارک تمهیدات و مقدماتی هستیم تا در موج دوم سفر که اواخر شهریور ماه خواهد بود دوباره غافلگیر نشویم.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل ادامه داد: ما از ظرفیت مدارس، مساجد، مراکز رسمی و غیررسمی و حتی اقامتگاه‌های دولتی نیز استفاده کردیم تا در این حجم سفر پذیرای میهمانان و مسافران باشیم ولی باز هم امکانات ما پاسخگوی این موج عظیم سفر نبود.

تقی‌زاده برگزاری دو جلسه اخیر ستاد خدمات سفر را با استاندار اردبیل و معاونت سیاسی و امنیتی وی در چاره‌اندیشی برای حل این مشکل یادآور شد و بیان کرد: قرار شده است در کنار نظارت‌های مشترک بحث احداث سرویس‌های بهداشتی، تامین نان و سوخت و خدمات خودپردازها در این ایام تعطیلات در صورت نارسایی برطرف شده و ارائه خدمات سهل و راحت را به هموطنان شاهد باشیم.

این مسئول گفت: در دهه آخر شهریور ماه به احتمال زیاد با موج سفرهای پایانی تابستان روبه‌رو خواهیم شد که در اردبیل و سرعین تمهیدات و پیش‌بینی لازم برای استفاده از ظرفیت مساجد، مدارس و سالن‌های ورزشی و کمپینگ‌‌های موقت طراحی شده که امیدواریم نتایج خوبی را به همراه داشته باشد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل نزدیکی سفر رئیس جمهور را در مطرح کردن موضوعات اساسی در حل مشکل صنعت گردشگری یادآور شد و افزود: در این سفر پیشنهاد کردیم تا احداث مسیر جدید اردبیل – سرعین با هدف کاستن از ترافیک محور اردبیل – سرعین و محدوده شهری ساخت سرویس‌های بهداشتی در مسیرهای مختلف و همچنین صدور مجوزهای لازم برای استقرار مراکز بهداشتی و درمانی در سرعین مورد توجه و دقت نظر قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، تقی‌زاده در پایان سخنان خود عنوان کرد: سعی و تلاش بر این خواهد بود تا در فرصتی که برای توسعه همه‌جانبه گردشگری فراهم می‌آید بتوانیم استان اردبیل را از جنبه‌های مختلف مورد توجه و حمایت قرار داده و برخی کاستی‌ها و نارسایی‌ها را در این زمینه برطرف کنیم.

انتهای پیام/62001/و30/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار