امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102835
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، سیدمحمد لطیف حسن‌پور ظهر امروز در نشستی خبری در بوشهر اظهار داشت: دریابانی استان بوشهر اقدامات

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، سیدمحمد لطیف حسن‌پور ظهر امروز در نشستی خبری در بوشهر اظهار داشت: دریابانی استان بوشهر اقدامات متعددی را در راستای افزایش رضایت مرزنشینان و جلوگیری از بی‌عدالتی در مرزها انجام داده است.

وی عنوان کرد: کنترل ورود و خروج حدود 14 هزار شناور در آب‌های استان بوشهر در چهار ماهه نخست امسال از اقدامات مهمی بوده که با تلاش ماموران دریابانی استان بوشهر انجام شد.

جانشین فرماندهی دریابانی استان بوشهر تصریح کرد: در بحث امنیت دریا و مرزنشینان، بالغ بر 8500 مورد گشت هدفمند دریایی داشتیم.

حسن‌پور با اشاره به دستگیری عابران غیرمجاز در محدوده‌ آب‌های استان بوشهر گفت: در چهار ماهه اخیر 200 مورد شناورهای مختلف که بر خلاف مقررات مرزی و قانون شناورهای دریایی، در محدود آب‌های استان بوشهر تردد کردند، توقیف شدند.

وی خاطرنشان کرد: در همین مدت 50 دستگاه خودرو که اقدام به قاچاق کالا می‌کردند شناسایی و توقیف شدند.

جانشین فرماندهی دریابانی استان بوشهر گفت: در چهار ماهه نخست امسال کالاهای مکشوفه قاچاق بالغ بر 30 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ریالی داشته و این رقم به 150 میلیارد ریال رسیده است.

حسن‌پور ادامه داد: در راستای خدمت به مرزنشینان استان و جلوگیری از قاچاق کالا 32 طرح در سراسر استان بوشهر اجرا کردیم که هر طرح حدود سه تا چهار روز طول می‌کشید.

این مسئول بیان داشت: ساماندهی شناورهای فاقد پلاک از دیگر اقدامات مهم و ارزشمند دریابانی استان بوشهر بوده که در بهبود عملکرد شناورهای و بازرسی از آنان موثر بود.

جانشین فرماندهی دریابانی استان بوشهر گفت: بیشترین کشفیات قاچاق سوخت استان بوشهر در شمال استان بوده و برای حل مشکل قاچاق سوخت جلسات تعاملی متعددی با مسئولان داشتیم.

حسن‌پور متذکر شد: هم اکنون سه پایگاه دریابانی در استان بوشهر فعال است و تلاش داریم با مساعدت مسئولان استانی بر این تعداد اضافه کنیم.

وی اذعان داشت: با تلاش ماموران وظیفه‌شناس دریابانی استان بوشهر تجاوزات مرزی در آب‌های استان بوشهر به شدت کاهش یافته و دلیل آن هم حضور مداوم ماموران در دریا و ارتقا تجهیزات دریابانی بوده است.
انتهای پیام/66006/ن20/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها