امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102846
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله آملی لاریجانی در در همایش رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله آملی لاریجانی در در همایش رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، با اشاره به اینکه ما حقوق بشر را قبول داریم، گفت: ما با حقوق بشر مخالفتی نداریم منتها ما حقوق بشری را قبول داریم که تعالیم دینی ما می‌گوید.

وی خطاب به حاضرین جلسه گفت: دفاع از جهات حقوق بشری نظام جمهوری اسلامی یک نیاز است. ما نمی‌‌گوییم هر کاری که قوه قضاییه انجام می‌دهد از آن دفاع کنید اما انتظار داریم تا از کارهای درست دستگاه قضایی دفاع کنید چرا که ما هدف کشورهای مدعی حقوق بشر هستیم زیرا آنها با اصل معارف ما مشکل دارند.

وی افزود: فساد فی‌الارض یک موضوع قرآنی است و بسیاری از علما آن را موضوع بسیاری از مجازات‌ها می‌دانند و در قانون مجازات اسلامی جدید هم فساد فی‌الارض موضوع مجازات است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به فروش مواد مخدر در ایران گفت: کسی که 100 کیلو هروئین را به کشور می‌آورد که هر گرمش 17 نفر را آلوده می‌کند و 100 کیلو آن برای آلوده کردن کل تهران کافی است، قوه قضاییه باید چه برخوردی بکند؟ آنهایی که می‌گویند اعدام نکنید بگویند ما باید چه کار کنیم؟

آملی لاریجانی تأکید کرد: هزاران انسان بی‌گناه که تمام نیرو و جوانی‌شان و خانواده‌شان به زوال کشیده می‌شوند حقی ندارند، ما نمی‌‌گوییم در نظام قضایی ما تخلف نمی‌شود اما ایرادهایی که آنها می‌گیرند درست نیست. مدعیان حقوق بشر از کسانی دفاع می‌کنند که دستشان به خون هزاران نفر آلوده است آن وقت ما را محکوم می‌کنند.

رئیس قوه قضاییه خطاب به رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور گفت: از شما درخواست می‌کنم هم موازین دینی و هم اصل قانون اساسی را به درستی مطالعه کنید تا به ابهامات و ایراداتی که آنها می‌‌گیرند پاسخ دهید.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به بحث همجنس‌باز‌ها گفت: ما به این افراد مجال نمی‌دهیم اما اینکه می‌گویند ما آنها را اعدام می‌کنیم دروغی است که برای جمهوری اسلامی ساختند.

وی افزود: بنای جمهوری اسلامی این نیست که در زندگی شخصی دیگران کنکاش کنند اما به دلیل اینکه کرامت ذاتی انسان مهم است ما این موضوعات را قبول نداریم. کشورهای مدعی حقوق بشر از همجنس‌بازها دفاع می‌کنند اما جمهوری اسلامی را محکوم می‌کنند اما در مقابل هزاران شهید و کودک مجروح غزه سکوت کرده‌اند و می‌‌گویند اسرائیل حق دفاع دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها