امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102848
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، حسین انتظامی در پایان دومین روز از نخستین اجلاس سراسری مدیران کل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، حسین انتظامی در پایان دومین روز از نخستین اجلاس سراسری مدیران کل ارشاد استان‎ها، اظهار داشت: اگر 60 درصد مطالب هر نشریه‌ای به توجه به قرآن، اصول 24گانه قانون اساسی، فرهنگ ایثار و شهادت، ‌اقتصاد مقاومتی، ‌زبان فارسی به عنوان عنصر هویت بخش و... اختصاص داشته باشد یارانه او سه برابر خواهد شد.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر ارشاد درباره مسائل و چالش‌های مربوط به حوزه مطبوعات در استان‎ها، گفت: یکی از موضوعاتی که ما در استان‎ها با آن مواجهیم موضوع آگهی‌های دولتی است. شاید در روزگار کنونی دخالت در آگهی‌ها کار وزارت ارشاد نباشد اما این موضوع جز اهداف تعیین شده برای ماست و ما موظفیم قانون را در هر شرایطی اجرا کنیم. در این زمینه ما با این مشکل انتشار آگهی‌های دولتی در نشریات غیر سراسری مواجه بودیم به همین دلیل علاوه بر نظارت بر این موضوع فهرستی از 27 نشریه که ادعای سراسری بودن داشتند را در اختیار استان‎ها گذاشته و به این نشریات اعلام کردیم اگر همه استان‌ها پخش نشریه شما در استان‎ها را تایید کنند شما نشریه سراسری محسوب شده و می‌توانید آگهی دولتی منتشر کنید.

وی همچنین با انتقاد از رواج روحیه کمی‌گرایی در 8 سال گذشته، اظهار داشت: متاسفانه وجود این روحیه موجب شده بود آمار نادرست و عجیبی در همه زمینه‌ها منتشر شود که تیراژ روزنامه‌ها یکی از آنها بود. من صادقانه اعلام می‌کنم که تیراژ روزنامه‌های ما کمتر از یک میلیون است و تیراژهای میلیونی که در سال‌های قبل اعلام شده صحت ندارند.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر ارشاد با اشاره لزوم شفاف‌سازی در همه زمینه‌ها، افزود: ما اصرار داریم که در همه جشنواره‌های مطبوعات اسامی همه داوران و همچنین مبنای انتخاب داوران از پیش اعلام شود تا شرکت‌کنندگان بدانند با چه کسانی مواجه خواهند بود. در زمینه نشریات نیز در هر نشریه باید اسامی مسئولان، نشانی دفتر نشریه و نشان چاپخانه آن ذکر شده باشد.

انتظامی همچنین درباره بیمه خبرنگاران نیز، توضیح داد: دولت قبل روش نادرستی را برای بیمه انتخاب کرده بود. در دولت یازدهم بنای ما این است که بنگاه‎های مطبوعاتی فعال شده، استقلال خبرنگاران حفظ شود و ضمن اجرای قانون هویت صنفی بخش‌های مختلف مطبوعات شکل گیرد. در 8 سال گذشته بیش از 20هزار نفر در سایت سمان برای دریافت بیمه خبرنگاری ثبت نام کرده بودند درحالیکه تعداد واقعی خبرنگاران در کشور 6هزارنفر نمی‌شود. 14 هزار نفر دیگر به دلیل سیاست‌های اشتباه دولت قبل به وجود آمده‌اند.

وی ادامه داد: به همین دلیل ما به زودی تاریخ ثبت نام دوباره خبرنگاران در سایت سمان را اعلام خواهیم کرد. به علاوه دستورالعمل صدور کارت جدید خبرنگاری نیز در سایت معاونت مطبوعاتی اعلام خواهد شد.

وی درباره آموزش در بخش مطبوعات نیز گفت: آموزش رایگان تخصصی به خبرنگاران یکی از وظایف ماست که باید به آن توجه شود. ضرورت این موضوع به این دلیل است که باید در بالندگی خبرنگاران نقش تاثیرگذاری داشته باشیم.

معاونت مطبوعاتی وزیر ارشاد همچنین، افزود: کشور به دلایلی با مسائل امنیتی مواجه است. این مسائل بسیار مهم هستند و هیچکس در دولت با آنها شوخی ندارد به همین دلیل ادارات ارشاد استان‌ها در جدار مرزی وظیفه دارند نشریاتی که رویکرد واگرایانه دارند را به سرعت به ما معرفی کنند تا به هیات نظارت بر مطبوعات معرفی شوند.

انتظامی در پایان سخنان خود درباره یارانه مطبوعات نیز، گفت: در زمینه افزایش یارانه‌ها توجه به چند اصل می‎تواند موجب کمک به نشریت شود به این معنا که اگر 60 درصد مطالب هر نشریه‌ای به توجه به قرآن، اصول 24گانه قانون اساسی، فرهنگ ایثار و شهادت، ‌اقتصاد مقاومتی، ‌زبان فارسی به عنوان عنصر هویت بخش و... اختصاص داشته باشد رایانه او سه برابر خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها