امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102854
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه به نقل از «ریانووستی»، رئیس جمهور روسیه عصر امروز با همتای قرقیزی خود ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه به نقل از «ریانووستی»، رئیس جمهور روسیه عصر امروز با همتای قرقیزی خود دیدار و روابط 2 جانبه با قرقیزستان و چشم انداز الحاق این کشور به اتحادیه گمرکی را مورد بحث قرار خواهد داد.

به گفته این منبع، سران این کشورها در طول این مذاکرات که در محل اقامت رئیس جمهوری روسیه واقع در سوچی انجام می‌گیرد، مسائل کلیدی روابط روسیه و قرقیزستان را مورد بحث قرار داده و همچنین موضوعاتی را در جهت پیشرفت اجرای «نقشه راه » برای الحاق قرقیزستان به اتحادیه گمرکی بلاروس، قزاقستان و روسیه بررسی می‌کنند.

این منبع تصریح کرد: در حال حاضر، روسیه یکی از شرکای اصلی تجاری برای قرقیزستان عنوان می‌شود.

به گفته این منبع، سران 2 کشور، الحاق قرقیزستان به اتحادیه اقتصادی اوراسیا را عاملی در جهت افزایش قابل ملاحظه تجارت بین 2 کشور می‌دانند و در ضمن علاقه‌مندی بیشکک برای پیوستن به این اتحادیه را در امر تحقق هر چه سریعتر این تصمیم مهم عنوان می‌کنند.

در حال حاضر، کشورهای اتحادیه گمرکی شامل روسیه، بلاروس و قزاقستان بوده که در 29 ماه می با امضای پیمانی در پایان نشستی سه جانبه در شهر آستانه آن را رسمیت بخشیدند.

به گفته این منبع، روسیه در حال حاضر بالاترین میزان مبادلات کالا با قرقیزستان را داشته و 27 درصد از تمام تجارت خارجی این کشور را به خود اختصاص داده است.

در همین حال منابع رسمی روسیه میزان مبادلات کالا با قرقیزستان در سال 2013 را 2 میلیارد و 139 میلیون دلار اعلام کرده که از این آمار بیش از 2 میلیارد دلار صادرات روسیه به قرقیزستان را تشکیل داده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها