امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102858
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، تظاهرات گسترده‌ای در شهر «پوئبلو» در مرکز مکزیک بر علیه تصویب قانون آزاد‌سازی استفاده از سلاح ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، تظاهرات گسترده‌ای در شهر «پوئبلو» در مرکز مکزیک بر علیه تصویب قانون آزاد‌سازی استفاده از سلاح گرم توسط نیروهای پلیس در تظاهرات عمومی برگزار شد.

خبرگزاری «نوتیمکس» در این خصوص نوشت: حدود 12 هزار نفر اعتراض خود را نسبت به این قانون جنجالی که در 19 ماه می امسال به زور به اجرا در‌آمد، نشان دادند؛ 21 روز پس از تصویب آن یک پسر 13 ساله طی یک تظاهرات عمومی در ایالت «چالچی او آپان» در مکزیک به شدت زخمی شد.

قانون گذارانی که برای نخستین‌بار قانون آزادسازی استفاده از سلاح در طول تظاهرات عمومی را تصویب کردند، کمتر از یک ماه طی یک فرآیند به لغو آن پرداخته و اعلام کردند که این لایحه لغو نخواهد شد بلکه قانون دیگری جایگزین آن خواهد شد.

تظاهرات نسبت به این قانون پس از زخمی شدن شدید پسر 13 ساله در این کشور شدت یافته و کمیسیون ملی حقوق‌بشر در حال بررسی این مسئله می‌باشد.

به گزارش فارس، مکزیک در میان کشورهای اسپانیایی زبان دارای بیشترین آمار کشت و کشتار بوده است؛ مطابق با آمار دولتی دربازه زمانی 2006 تا 2012 بیش از 70 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

«انریکه پینیا نیتو» رئیس جمهور مکزیک نیز وعده داده بود به منظور افزایش امنیت این کشور تمام تلاش خود را به‌کار گیرد و قوانین جدیدی را به تصویب برساند؛ اما با این وجود تاکنون تعداد بسیاری قربانی بی‌تدبیری‌های دولت کنونی شده‌اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها