امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۴:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102860
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «ریچارد بنیت» رئیس بخش آسیایی سازمان عفو بین الملل در افغانستان امروز (دوشنبه) در نشست ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «ریچارد بنیت» رئیس بخش آسیایی سازمان عفو بین الملل در افغانستان امروز (دوشنبه) در نشست خبری اعلام کرد: عملیات نظامیان خارجی با بی‎عدالتی همراه است، زیرا بر اثر آن غیرنظامیان افغان کشته می‎شوند.

بنیت افزود: در عملیات نظامیان خارجی بویژه نظامیان آمریکایی غیرنظامیان افغان از بین رفته و بر اساس گزارش این سازمان، دولت آمریکا عاملان این کشتارها را مورد پیگرد قانونی قرار نداده و مجازات نکرده است.

وی تأکید کرد: این سازمان اسناد و شواهد کافی در دست دارد که بیانگر بی‎عدالتی در عملیات نظامیان خارجی در افغانستان است.

گزارش سازمان ملل که از 10 حادثه در سال‎های 2009 تا 2013 میلادی اتفاق افتاده و 1100 غیرنظامی افغان بر اثر عملیات شبانه نظامیان آمریکایی کشته شدند نشان می‎دهد مقام‎های ارشد نظامیان خارجی در این موارد اطلاعات نداده و عاملان این جنایات بشری را نیز مجازات نکرده است.

رئیس بخش آسیایی سازمان عفو بین الملل در افغانستان با اشاره به اینکه دولت آمریکا از سال 2009 به این سو فقط به 6 قضیه مجرمانه نظامیان خود در افغانستان رسیدگی کرده از دولت آمریکا خواست تا دیگر عاملان این جنایات را نیز تحت تعقیب قرار دهند.

وی در پایان با اشاره به اینکه نظامیان آمریکایی مسئول کشته شدن 44 درصد غیرنظامیان افغان هستند، از دولت آمریکا خواست سیستم قضایی خود را اصلاح کند.

عملیات نظامیان خارجی از چند سال پیش در افغانستان با واکنش‎های مردم روبرو شده و افغان‎ها بارها در اعتراض به این عملیات‎ها به خیابان آمده‌اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها