امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۲۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102871
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «جیمز کینگهام» سفیر آمریکا در کابل امروز (دوشنبه) در نشست خبری در کابل اعلام کرد، دولت ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «جیمز کینگهام» سفیر آمریکا در کابل امروز (دوشنبه) در نشست خبری در کابل اعلام کرد، دولت آمریکا امیدوار است و اطمینان دارد که رئیس جمهور آینده افغانستان در نخستین روزهای کاری خود پیمان امنیتی کابل – واشنگتن را امضا کند.

وی گفت: مقام‎های آمریکایی پس از آن که حامد کرزی از امضای این پیمان سر باز زد با هر 2 کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان این مسئله را در میان گذاشته‎اند.

کینگهام تأکید کرد، اطمینان دارد رئیس جمهور جدید افغانستان این پیمان را امضا خواهد کرد.

چندی پیش، «عبدالله عبدالله» کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان در این خصوص به خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل گفت که این پیمان را بدون قید و شرط امضا نخواهد کرد.

عبدالله تأکید کرد: هر پیمانی که به منافع ملی افغانستان باشد و یا هم منافع این کشور بر اثر آن تأمین شود امضا خواهد کرد و در غیر آن صورت از امضای پیمانی که برای افغانستان منفعت نداشته باشد سرباز خواهد زد.

«اشرف‎غنی احمدزی» کاندیدای دیگر ریاست جمهوری افغانستان تاکنون در این خصوص اظهار نظر مشخصی نکرده است که آیا این پیمان را بدون قید و شرط امضا خواهد کرد یا خیر.

حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان با وجود فشارهای خارجی به دلیل عدم پذیرش شرایط خود از امضای این پیمان سرباز زد و آن را به رئیس جمهور آینده افغانستان محول کرد.

شرایط حامد کرزی، توقف حملات نظامیان خارجی به منازل مسکونی، آغاز روند گفت‎وگوهای صلح با طالبان و عدم مداخله آمریکا و غرب در انتخابات ریاست جمهوری این کشور بود.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها