امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10290
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 156
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه السفیر لبنان خبر داد که اختلاف بین عربستان و قطر برای رهبری بر ائتلاف معارضان طی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه السفیر لبنان خبر داد که اختلاف بین عربستان و قطر برای رهبری بر ائتلاف معارضان طی هفته‌های اخیر افزایش یافته است.

بنابراین گزارش سعودی‌ها تلاش دارند تا از نقش معارضان سوری وابسته به اخوان به المسلمین به عنوان اصلی ترین جریان در داخل معارضان بکاهند.

یک منبع آگاه نزدیک به معارضان سوری در این باره خبر داده که شاهزاده بندر بن سلطان رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان مسئولیت سازمان دهی جدید مخالفان سوری را خودش بر عهده گرفته و در این راستا با برخی از چهر‌ه‌های معارض در ریاض دیدار کرده است.

بنابراین گزارش بندر بن سلطان تلاش دارد تا مقر معارضان را از دوحه به عربستان انتقال دهد.

در مقابل قطری ها تلاش دارند تا رئیس نزدیک به خودشان در ائتلاف مخالفان (جورج صبرا) را همچنان در قدرت نگه دارند و این درحالی است که تحت فشار آمریکا و عربستان نقش جریان لیبرال در داخل معارضان سوری افزایش یافته است.

پیش از این روزنامه العرب قطر نیز گزارش داده بود که عربستان با هدایت آمریکا در تلاش است تا از نقش قطر در بحران سوریه بکاهد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها