امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102900
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 106
برزو سریزدی،‌ یکی از اعضای انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره جلسه ...

برزو سریزدی،‌ یکی از اعضای انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره جلسه روز گذشته این انجمن با برخی از انجمن‌های کودک و نوجوان، اظهار داشت: در جلسه‌ روز گذشته که در سالن جلسات انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان برگزار شد، نماینده انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، انجمن تصویرگران کودک و نوجوان و انجمن ناشران کتاب کودک و نوجوان حضور داشتند.

وی اضافه کرد: در این جلسه حدود 600 عنوان کتاب تألیفی به زبان فارسی و برخی از کتاب‌ها به صورت دو زبانه، که از سوی ناشران به انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان ارسال شده بود،‌ مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت حدود 150 عنوان کتاب برای ارسال به نمایشگاه کتاب فرانکفورت تأکید شد.

سریزدی ادامه داد: انجمن نویسندگان کودک و نوجوان نیز در محل این انجمن به برپایی جلساتی برای انتخاب کتاب ارسالی به نمایشگاه کتاب فرانکفورت پرداختند که در این راستا 53 عنوان کتاب که در جشنواره‌های مختلف حائز رتبه یا جایزه شده بود، دوباره طی جلساتی مورد بررسی قرار گرفت و سپس تعداد 50 عنوان اثر که قابلیت ارائه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت را داشتند، مورد تأیید اعضا قرار گرفت.

وی افزود: به زودی 50 عنوان کتاب دیگر که نه از سوی ناشران به انجمن فرهنگی کتاب کودک و نوجوان ارسال شده است و نه در لیست انجمن نویسندگان کودک و نوجوان وجود داشت ولی با توجه به شناختی که از کتاب‌های جدید ناشران داریم، از ناشر و یا از بازار کتاب، خریداری و به تعداد کتاب‌های ارسالی به نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت افزوده خواهد شد.

به گفته سریزدی، در کل 250 عنوان کتاب کودک و نوجوان در بخش غرفه جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت ارائه خواهد شد، همچنین همه کتاب‌های فوق خلاصه‌نویسی و به زبان انگلیسی ترجمه و در کتابچه‌ای به بازدیدکنندگان نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت ارائه می‌شود.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها