امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102908
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مولف کتاب حمید برزمینی است، وی محقق، پژوهشگر و صاحبنظر در زمینه‌های فرهنگی، تربیتی واجتماعی بوده و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مولف کتاب حمید برزمینی است، وی محقق، پژوهشگر و صاحبنظر در زمینه‌های فرهنگی، تربیتی واجتماعی بوده و تاکنون ده‌ها عنوان تحقیق و مقاله در زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی توسط ایشان تالیف شده است.

در مقدمه این کتاب می‌خوانیم:

« یکی از اصول مسلم اعتقادات اسلامی، معاد است که نقش بسیار بسزایی در تربیت و کنترل انسان دارد. کثرت آیات نازل شده در قرآن پیرامون موضوع معاد، نشانگر اهمیت آن است. حدود 1000 آیة قرآن به این مسأله اختصاص دارد. از این میان درصد آیات مکی به مراتب بیش از آیات مدنی است. چرا که پیامبر (ص) در سالهای نخستین دعوتش در مکه، به دنبال تربیت امت اسلامی بوده است و لازمة تربیت و سازندگی هم محکم ساختن مبانی فکری و اعتقادی آنهاست از طرفی در منابع اسلامی خصوصاً نهج البلاغه راجع به معاد تفصیل موضوعات مختلفی آمده است.

معاد شناسی همان رسالتی را بر دوش دارد که «تقوی» بدوش می‌کشد. در مفاهیم اخلاقی تقوی انسان با تقوی رسالت گناه زدایی و اجتناب از محرومات را با ریشه ترس از پروردگار بعهده دارد. اصولاً اصرار بر ترک گناه و پرهیز از مخالفت با او امر الهی دارد. ضرورت شناخت جایگاه قیامت اقتضا می‌کند که انسان با خوف از پروردگار گناهی را که تجسم آن به صورت عذاب و نار بسراغ انسان می‌آید از صحنه زندگی ترک کند و با شناختی که از بهشت و رضوان الهی پیدا می‌کند خود را برای ملاقات با پروردگار آماده سازد»

در این کتاب در تحلیلی گفتمانی و عقلانی، مقوله معاد و اعتقاد به آن مورد بررسی قرار گرفته و تاثیر معاد در ابعاد تربیتی مورد بحث و بررسی واقع شده است. 

لازم به ذکر است حمید برزمینی استاد دانشگاه آزاد اسلامی بوده و تاکنون در واحدهای آموزش عالی مختلف تدریس داشته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها