امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102919
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 164
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، دو فیلم مستند «تفتان» و «دلتنگی‌های یک شهر» از ساخته های هوشنگ میرزایی روز سه‌شنبه ساعت 18 در سالن ناصری خانه هنرمندان ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، دو فیلم مستند «تفتان» و «دلتنگی‌های یک شهر» از ساخته های هوشنگ میرزایی روز سه‌شنبه ساعت 18 در سالن ناصری خانه هنرمندان با حضور رامتین شهبازی به نمایش در خواهند آمد.

بنابراین گزارش، مستندهای «تفتان» و «دلتنگی‌های یک شهر» در هفتمین جشنواره سینما حقیقت در بخش مسابقه حضور داشتند و همچنین فیلم «تفتان» در سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران جایزه بهترین فیلم مستند و در بخش بین الملل جشنواره فیلم کوتاه تیز دیپلم افتخار و جایزه ویژه هیات داوران را به خود اختصاص داده و در اغلب جشنواره های فیلم کوتاه داخلی حضور موفقیت آمیزی داشته و جوایزی را بخود اختصاص داده است.

«تفتان» داستان زندگی پیرمردی زاهدانی است که با سنگ ریزه توانسته 13 هکتار بیابان خشک و بی آب و علف را تبدیل به یک مجتمع زیبا تفریحی و رفاهی نماید و در این مجتمع بزرگ زیباترین مسجد خاورمیانه را با سنگ ریزه بسازد.

مستند «دلتنگی‌های یک شهر» نیز در ارتباط با شکل عجیب برگزاری انتخابات در یکی از شهرهای لرستان و وعده های کاندیدها و نمایندگانی است که بعد از رای آوردن هرگز عملی نمی شود و به فراموشی سپرده می شود . این شهر که سومین شهر پرجمعیت استان لرستان است محروم ترین شهر این استان است که از فقر و بیکاری رنج می‌برد.

این فیلم در جشنواره سینما حقیقت با استقبال مناسبی روبرو شد و طنز تلخ نهفته در ساختار جسورانه این فیلم باعث توجه تماشاگران در سینما فلسطین به این فیلم شده بود.

انتهای پیام/ ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها