امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10292
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 160
 «جمال ملا محمود»، دبیرکل حزب دمکراتیک کردستان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که ...

 «جمال ملا محمود»، دبیرکل حزب دمکراتیک کردستان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که عقب‌نشینی حزب کارگران کردستان ترکیه عقب‌نشینی تاکتیکی است و شمار افرادی که عقب‌نشینی کرده‌اند، تنها به ده‌ها نفر می‌رسد تا به این وسیله نیت و هدف اصلی ترکیه را در قبال توافق صورت گرفته با پ‌.ک‌.ک دریابند.

دبیرکل حزب دمکراتیک کردستان سوریه در ادامه گفت: حزب پ‌.ک‌.ک ترکیه که به کوه‌های قندیل در شمال عراق عقب‌نشینی کرده، تنها ده‌ها نفر را در بر می‌گیرد و در واقع باید آن را اقدامی در واکنش ترکیه به بحران سوریه به شمار آورد و روند و وضعیت امور تاکنون به هیچ وجه روشن و مشخص نیست.

ملا محمود افزود: حزب کارگران کردستان هیچ ارتباطی با بحران سوریه ندارد و برعکس حکومت ترکیه که خاک آن تبدیل به گذرگاه و مرتع گروه‌های تروریستی و افراد مسلح شده است، هیچ ارتباطی با این بحران ندارد.

دبیرکل حزب دمکراتیک کردستان سوریه گفت: تا پیش از توافق آمریکا و روسیه، ترکیه تلاش بسیاری می‌کرد تا به بحران سوریه بیش از پیش دامن بزند، اما هم اکنون که روسیه و آمریکا به توافقاتی درباره بحران سوریه دست یافته‌اند، غرب به ترکیه دستور داده تا حتی به صورت تاکتیکی هم که شده در این مرحله به توافقاتی با حزب کارگران کردستان دست یابد که مهمترین بازتاب آن روی کردهای سوریه است که ممکن است، حمایت آنها را به سمت خود جلب کند، به ویژه آنکه کردها در سوریه در طول مرزهای این کشور با ترکیه پراکنده شده‌اند و این یکی از مهمترین تاکتیک‌های ترکیه و غرب در قبال کردهاست.

ملا محمود در پاسخ به این سوال که آیا توافق ترکیه و کردها بیم و هراس‌هایی را ایجاد می‌کند یا خیر گفت: بی‌تردید بیم و هراس‌هایی در این راه مشاهده می‌شود، چون ترکیه همواره تلاش می‌کند، با در آمیختن برخی امور منطقه‌ای با یکدیگر از آنها به سود خود بهره برداری کند، به خصوص درباره کردها که همواره با آنها درگیری داشته است.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها